Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak sobie radzicie z bezsensownością pracy w waszym korpo? Czy wszędzie tak jest?
Długo pracowałem w firmach opierających się na filarach takich jak: dane, tryb zadaniowy, a nie dupogodziny, eliminacja marnowania czasu w postaci przedsensownych spotkań, ludzie wiedzieli po co tam są i czuli się doceniani, min. przez bardzo realne targety wiec ośrodek nagrody jak i portfel był cyklicznie łechtany. Od ponad roku jestem w korpo i nadal nie umiem przejść obojętnie widząc jak to wygląda, managerowie wyższego szczebla i dyrektorzy bez kompetencji, nie wiedzą co się dzieje, skuteczna komunikacja nie istnieje, co jest osiągnięciem przy tak ogromnej liczbie spotkań w tygodniu, wieczny chaos, zero zmian w dobrą stronę, probują manipulacji, ale tak nieumiejętnie, że to co najwyżej obraża inteligencję.
Do tego pracownicy którzy lecą w ch*ja, bo wiedzą jak bezsensowna jest ich praca, dostarczają notorycznie raporty i narzędzia z błędami, każde zadanie ujawnia kolejną bylejakość którą ktoś po sobie zostawił, nikt nawet nie proponuje już jakichś zmian bo nie wierzą że cokolwiek się zmieni więc kolorują te tabelki tydzień po tygodniu i miesiąc po miesiącu. Nie widza sensu swojej pracy, dostają nierealne targety aby przypadkiem nie poszli po podwyżkę bo z czym i tak ucieka 1/3 życia. I to się tak kręci, na 15% potencjału. #korpo #korposwiat #praca #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: generalnie tak to wygląda, widocznie jesteś jednym z tych ambitnych którzy chodzą do pracy bo oni chcą ROZWÓJ i nowe niezwykłe wyzwania którym chcą sprostać, chcą tworzyć produkt i usługi które zmieniają świat!!

chwała za to, ale większość osób to chce mieć lekko, łatwo, przyjemnie, dobrze zapłacone i praca 2h max bo ja mam w kolejce 3 książki, 2 seriale, 4 gry i naukę gry na gitarze na zdalniaku

tak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim możesz spróbować afirmacji, czy kiedykolwiek masz okazję programujesz swój mózg takimi tekstami
I po pewnym czasie powinno pomóc. Tylko musisz być konsekwentym w powtarzaniu, wiele razy dziennie jak modlitwa. No i musisz ufać w moc takiego działania.

"Akceptuję zmiany i działam na rzecz pozytywnych przemian. Moja praca ma sens, a moje wysiłki przynoszą wartość. Mam moc i determinację, by wprowadzać pozytywne zmiany w moim korporacyjnym środowisku. Moja determinacja jest silniejsza od
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Nie, nie wszędzie tak jest. Warto szukać roboty w której faktycznie rozwiązujesz jakieś problemy. Kombinujesz, uczysz się, a na koniec zarówno ty (jak i szefostwo - miejmy nadzieję) widzi efekty twojej pracy. Dodatkowo trudniej cię zastąpić - czy to innym pracownikiem czy robotem. Sam mam taka robote gdzie rozwiązuję problemy których nikt nie umiał rozwiazać - tylko najbardziej skomplikowane i trudne rzeczy - daje to dużą satysfakcję a jednocześnie łatwo się
  • Odpowiedz