Wpis z mikrobloga

@melquiades: nie, po prostu źle to interpretujesz. Chodziło o to, że główny ciężar wojny od początku będzie leżał na armii polskiej a nie, jak wszyscy przekonują całego NATO. Poza tym o tym od dawna się oficjalnie mówi, że siły NATO by potrzebowały około nawet 3 miesięcy do pół roku na pełne zaangażowanie wojenne gdyby coś się działo.

No i to też nie jest tak, że w przypadku wojny natychmiast artykuł 5
@KMDZ: Wiem o co mu chodziło, ale wiara że istnieje jakiś magiczny punkt na mapie, w którym jeśli postawić amerykańskie wojska to będą one zmuszone do walki w naszej obronie bez względu na czynnik polityczny jest absurdalna. I tak finalnie rozstrzygają decydenci polityczni.

główny ciężar wojny od początku będzie leżał na armii polskiej a nie, jak wszyscy przekonują całego NATO


To jest raczej oczywiste, bo główną siłą militarną w Polsce zawsze
@SuperStefan niczym się nie zaorał, od 2016 wszystkie jego prognozy się sprawdzają i nie ma podstaw zakładać ze tym razem się myli. Panią Dynar usłyszałem po raz pierwszy i tylko głuchy lub głupi nie zauwazylby ze Bartosiak za kazdym razem celnie kontrargumentował jej huraoptymizm i dziecięca naiwność. „Jak Niemcy lub Francuzi mieliby nam zakazać budowę terminala w Świnoujściu?” Byłem pełen podziwu do Jacka, ze nie padła odpowiedź srak.
@Jestem_robotem123: Podczas wojny pierwszy raz zastosowano bojowo roje dronów i to z dużym sukcesem w eliminacji ruskiej siły żywej. Niedawno czyste SF. Taka ciekawostka. W ogóle nie wiem do czego się odnosisz, czy do kierunku w jakim zmierza pole walki, czy o tym jak w przyszłym roku będzie wyglądała wojna. No bo jak wydawało ci się, że Bartosiak opowiadał o tym drugim i że na Ukrainie będą wojny robotów to chyba
pamiętajcie, wojna na Ukrainie to nie będzie wojna wielkich oddziałów tylko wojna małych specjalistycznych jednostek, dlatego nie potrzebujemy juz WOT. To jest wojna nowej generacji a nie IIWŚ i czasy wielkich armi( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Jestem_robotem123:

W Armii Nowego Wzoru Bartosiak postulował dodanie do istniejącego wojska komponentu lekkiej piechoty, a nie likwidację
iczym się nie zaorał, od 2016 wszystkie jego prognozy się sprawdzają i nie ma podstaw zakładać ze tym razem się myli.


@YgoR: No nie wszystkie- zwłaszcza wojna na Ukrainie obaliła tezy ANW wbrew temu co mówi np. podstawa ANW czyli prywatna logistyka w warunkach wojska państwa frontowego to mrzonka, co pokazały ataki na linie zaopatrzeniowe. Firma prywatna by się pod nimi załamała.
w tym że podkopując sojusz Bartosiak działa zgodnie z interesem Rosji.


@Jestem_robotem123: ale to w tej logice, mówienie o czymkolwiek co jest niewygodne i nieprzyjemne dla państwa Polskiego to już Ruska agitacja.

A jak mówisz, że USA traci prymat gospodarczy na rzecz Chin to też jesteś ruskim agentem bo "uderzając" przecież w patrona i sojusznika PL też w jakiś sposób pomagasz Rosji xd?
Dietetyq - >w tym że podkopując sojusz Bartosiak działa zgodnie z interesem Rosji.

@...

źródło: czy-te-ruskie-onuce-ktore-wszedzie-widzisz-sa-teraz-w-tym-pokoju

Pobierz