Wpis z mikrobloga

@PfefferWerfer: @YgoR widzę wracamy do tego, że Bartosiak to się nie myli i wszystko co powie to złoto.

Ten sam Bartosiak który wpadł na pomysł robienia bunkrow na Abramsy bo wtedy damy radę je naprawić?

Ja wiem ze on ładnie opowiada i faktycznie zasiał niezły ferment w dyskusji o wojsku w Polsce co było potrzebne, ale twierdzenie, że gość się w niczym nie myli to jest naprawdę przesada.

@getin niektórych nie
w tym że podkopując sojusz Bartosiak działa zgodnie z interesem Rosji


@Jestem_robotem123: Bartosiak bardzo czesto tlumaczy blad, ktory popelniasz - zadawanie pytan o realne zdolnosci to nie jest podkopywanie sojuszu tylko dorosle podejscie do problemu. W 39 tez nie pytalismy Anglikow i Francuzow o realne plany pomocy w razie ataku na Polske - lepiej udawac, ze samo wszystko sie zrobi i klepac sie po plecach. No nie badzmy dziecmi...
zadawanie pytan o realne zdolnosci to nie jest podkopywanie sojuszu tylko dorosle podejscie do problemu


@emjot86: to jakie są realne zdolności rosji? konkretnie w liczbach i jakości?
chodzi tylko o to czy opierasz się na faktach czy #!$%@? bzdury. Bartosiak zazwyczaj #!$%@? bzdury. Przeciez ten chlop uwypukla każdy problem zachodu a nie widzi żadnego problemu Chin. A tak się składa że proporcja jest dokładnie odwrotna i to chiny mają w #!$%@? problemów i się zwijają gospodarczo.


@Jestem_robotem123: 100 razy powtarzał o ich problemach z demografią czy o braku ich "soft power", braku poszanowania wolności gospodarczej dla gracza korporacyjnego,
w tym że podkopując sojusz Bartosiak działa zgodnie z interesem Rosji.


@Jestem_robotem123: Pierwsze, on nie ma nic do gadania, jest komentatorem strategicznym a nie osobom decyzyjną.
Po drugie, podkopywanie sojuszu bo pyta się, czy faktycznie Niemcy będą za nam umierać od pierwszego dnia? No przecież to idealne wystawienie piłeczki na Niemców, którzy jako dobry sojusznik wysłali wojsko na polsko-białoruską granicę. Bo wysłali, prawda?
Po trzecie, opisuje fakty. Co zrobisz, jak nikt