Wpis z mikrobloga

- wprowadźmy przepisy jak w Szwajcarii czy Norwegii, gdzie płaci się mandaty od procentu zarobków, przez co kara boli tak samo biednego jak bogatego, bo tak to kary są śmiesznie niskie!!1
- polska wprowadza konfiskatę pojazdu za jazdę po alkoholu, przez co kara dla bogatego jest podobnie dotkliwa jak dla biednego
- nie no, tak nie wolno! A prawo, Bóg i demokracja? Musimy bronić bogatych i ciężej pracować! Obniżmy też podatki najbogatszym!
#prawo #prawojazdy #konfederussia
  • 166
@niegwynebleid:

- polska wprowadza konfiskatę pojazdu za jazdę po alkoholu, przez co kara dla bogatego jest podobnie dotkliwa jak dla biednego

A czy w tej bajce były muminki?xd
Serio sądzisz, że bogatych ludzi nie stać na opłacenie "pleców" ? Dogadanie się z policjantami, albo prokuratorami, sędziami? Nie pamiętasz już głośnej sytuacji na A1?
@niegwynebleid ok. To biedni też niech idą do pracy i niech nie biorą zasiłków. Niech życie i ból codziennego zarabiania boli ich tak samo. A jak bogaty zachoruje to niech dostaje wypłatę od państwa taką jak zarabiał a nie w limicie. W końcu płaci od swoich dochodów a nie w limicie. Rozumiem że można nie lubić ludzi bogatych ale trzeba sobie uświadomić że muszą być i muszą być bogaci. Bo to oni
@niegwynebleid mnie śmieszą najbardziej próby dyskredytowania tych przepisów i podawanie absurdalnych przykładów, że kierowca autobusu, TIRa, jedyny żywiciel rodziny dojeżdża do pracy i przez to prawo jego dzieci umrą z głodu albo ktoś biedny wypożyczy Teslę.

Kurde: trzeba mieć 1.5 promila (albo 1, jeśli dojdzie do wypadku). Nie da się przeoczyć, że jest się nachlanym jak żbik. To nie jest 0.3, bo wczoraj wieczorem wypiłem dwa piwa. Co trzeba mieć w głowie,
@niegwynebleid: co do tego karania od procenta zarobków nigdy nie byłem przekonany. Ultrabogaci nie mają żadnych zarobków, więc nie płacą nic, ci którzy jeszcze nie są na tym poziomie płacą fortunę, a właściciel firmy, który, licząc każdy grosz, miał wyjątkowo jeden dobry rok, będzie za to dodatkowo ukarany. Biedny i bogaty za 50 zł mogą kupić tyle samo, dla jednego i drugiego to taka sama wartość. To nie jest w żadnym
- nie no, tak nie wolno! A prawo, Bóg i demokracja? Musimy bronić bogatych i ciężej pracować! Obniżmy też podatki najbogatszym!


@niegwynebleid: to jest dramat lewicy w Polsce, że pozwoliła prawak0m wmówić potencjalnym wyborcom, że chcą tylko zwiększać podatki każdej klasie społecznej, rozdawać jedzenie na kartki itp. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Żaden z nich już sobie nie pozwoli uzmysłowić, że lewica chciałaby pomóc klasie średniej i przede
@niegwynebleid pfff. Chodzi o robienie #!$%@? z logiki po prostu. Zgwalcisz kobietę ? Twoje autko poczeka na ciebie grzecznie w garażu jak wyjdziesz z więzienia o ile zawiasów nie dostaniesz, podobnie jak rachunek bankowy dom i wszystko co posiadasz. Nawet #!$%@? kubek po kawie nie zostanie wyjęty ze zlewu.

#!$%@? sie i wsiadłeś za kolka ? Licytować do zera xDddd. Na koniec wychłostać pod ratuszem.

„Kara bedzie dotykać w równym stopniu” xDddddddddd.
@SimDriftingHaze

polska wprowadza konfiskatę pojazdu za jazdę po alkoholu, przez co kara dla bogatego jest podobnie dotkliwa jak dla biednego xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


No a nie jest tak? No chyba że biedny kupił auto na pokaz, na kredyt, a bogaty jeździ np Golfem
Że lewaki zawsze będą atakować bogatych i to usprawiedliwiać


@Aokx: No i gdzie wady? Nigdy cię to nie bolało, że pracujesz w firmie, w której dostajesz jakieś ochłapy zamiast % zysku?
Ultrabogaci nie mają żadnych zarobków, więc nie płacą nic


@Wap30: mają, tylko nazywają się zyski kapitałowe i należy się państwu podatek od tego jak psu buda.
Inb4 raje podatkowe
Rezydencja w raju podatkowym ma być niby usprawiedliwieniem a nie przyczyną problemu? #!$%@?.
mają, tylko nazywają się zyski kapitałowe


@Pandillero: nope, ich aktywa to niemal w 100% akcje, za które otwierają linie kredytowe w banku żeby uzyskać płynność. Nie mają żadnych zysków kapitałowych, bo ich nie realizują, nie ma mechanizmu w którym by potrzebowali to robić.
@niegwynebleid: dla mnie rekwirowanie to komunizm 2.0
chciałem przypomnieć, że za komuny w PRL za kłusownictwo był przepadek broni, a jeśli kłusownik polował z psem, to psa również zabierali. normalne to było według was? przecież pies się przywiązuje a poza tym nie wie, że był na nielegalnym polowaniu.

dla mnie własność prywatna powinna być święta. jeśli już chcecie karać, to kara powinna być tak dotkliwa, żeby sprawca musiał np. sprzedać auto