Wpis z mikrobloga

109 732,87 - 18,59 - 6,13 - 7,53 - 1,57 - 2,11 = 109 696,94

Dzisiejsza próba półmaratonu i poprzednie przebieżki z tego tygodnia. Niestety tylko próba, bo paliwo się skończyło (,)

W sumie to jakoś tak miesiąc temu zacząłem biegać. Wcześniej niemal absolutne nic. Ustawiłem sobie coacha na garminie na 10 km, który biorąc pod uwagę moje zerowe doświadczenie, zalecał ustawić tempo 6min/km. Po dwóch dniach ustawiłem sobie już 5min/km, bo do szału mnie to ślimacze tempo doprowadzało xD Moim długoterminowym celem są biegi górskie ultra. Zobaczymy, czy dotrwam.

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt | Statystyki
niewiemcotutajrobie - 109 732,87 - 18,59 - 6,13 - 7,53 - 1,57 - 2,11 = 109 696,94

Dz...

źródło: Screenshot_20240316_235155_Connect

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@niewiemcotutajrobie: skoro po miesiącu takie tempo, to szybko będziesz śmigać szybciej i dalej.

Sprawności butów pilnuj, przy długim dystansie zużyte mogą spowalniać/nadwyrężać stopy.
  • Odpowiedz
@niewiemcotutajrobie: no na kontuzje trzeba uważać, jak się zbliża, to czuć dyskomfort w danej części, wtedy lepiej zwolnić na trochę, poprawić się tam i może się ją ominie.

Kontuzje zwykle są na nierównym terenie, najgorzej jak o coś można się potknąć. Las ma miękki teren na plus, ale nierówności na minus. Najbezpieczniej po równym np. asfalt w sprawnych butach, które zastępują miękki teren.
  • Odpowiedz