Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś jak działa #pregabalina?

To działa jak alpra? Po jakim czasie działa? Czy można się uzależnić? Czy łatwo się uzależnić? Jaka dawka to mało a jaka dużo? Czy są objawy jak zaczyna się brać/jak się schodzi czy to działa jak alpra po prostu że od razu działa.

Można łączyć z alkoholem? Wiadomo, że żadnych leków nie mozna ale czy jest tak jak ssri że nic się nie stanie może szybsza faza, czy jak z alprą że może być kaplica

Idzie się uzaleznić biorąc weekendowo?

#ssri #antydepresanty #psychiatria #psychologia #depresja #nerwica
  • 9
@piechock12 ja brałem 2 x75 dziennie i jest to raczej mała dawka. Po 2 miesiącach w ciągu tygodnia zszedłem to 1x75 i później odstawiłem. 0 jakikolwiek oznak uzależnienia. Ponoć można ją brać 3 miesiące a później poeinnos ie odstawiać. Ale są tacy co biorą latami. A co do działania to dopiero ponoć po 2 tygodniach działa najlepiej. A u mnie był jeden efekt negatywny - zatwardzenie
To działa jak alpra?

nie do końca. działa na całkiem inne receptory + inne samopoczucie

Po jakim czasie działa?

mniej niż godzina

Czy można się uzależnić?

tak

Czy łatwo się uzależnić?

zależy od osoby. mi było łatwiej niż od alpry

Jaka dawka to mało a jaka dużo?

jednorazowo / doraźnie w kontekście leczniczym (jak chcesz się nawalić to śmiało x2: 300mg to już sporo
codziennie: mniej niż 300mg dziennie (150 rano i
@10129: mam pytanie jeszcze, to czemu w takim razie pregabalina nie jest brana doraźnie, ludzie to biorą na przykład miesiącami dzień w dzień.

lepiej brać alprę czy pregabalinę doraźnie?

To działa jak alpra?

nie do końca. działa na całkiem inne receptory + inne samopoczucie


Opisałbyś na czym polega różnica?
pewnie bo uchodzi za lek który nie traci działania z czasem. też, w moim odczuciu ona się średnio nadaje do brania doraźnie - mnie odurzała bardziej niż benzo jednocześnie mając o wiele słabsze działanie przeciwlękowe. jak dla mnie to jako lek jest lepsze do brania ciągle bo bez tolerancji dziwnie się po tym czułem strasznie.

działała szybko, ale byłem po niej wstawiony. rozweselony. i tyle

lepiej brać alprę czy pregabalinę doraźnie?

ja
@piechock12: pregabalina trochę mocniej na mnie działa fizycznie niż benzo (spluszowienie, zawroty głowy) a trochę słabiej psychicznie (uspokojenie ale mniejsze) a co do codziennego brania to przestałem bo też tolerancja zbyt szybko rośnie, na początku 150mg działa jak później 300mg i więcej więc trzeba cały czas zwiększać dawkę i teraz stosuje tylko czasami właśnie doraźnie bez tolerancji