Wpis z mikrobloga

SZOK? Wyniki tej ankiety, którą zorganizowałem na moim kanale jutubowym są zastanawiające. Pośrednio jest to ankieta związana z najnowszą rozmową przeprowadzoną z amerykańskim historykiem Douglasem Smithem, któremu powiedziałem, że Herbert Hoover pewnie nie znalazłby się w TOP10 prezydentów USA, których wymieniliby Polacy, jako najbardziej znanych.
I to jest zadziwiające.
Hoover, który jako prezydent we własnym kraju był mało skuteczny w walce z Wielkim Kryzysem, może jednak być uznany za najważniejszą postać w historii działań humanitarnych.
W maju 1921 roku w amerykańskim „The New York Times” pojawił się pierwszy artykuł o kanibalizmie. Autor nawiązywał do informacji przekazywanych w kręgach rządowych na Kremlu. Podobno zorganizowano nawet wystawę zdjęć dokumentującą zbrodnie, które to fotografie gromadzili funkcjonariusze Czeka. Do dziś nie wiemy, czy był to element strategii Sowietów aby wymóc na państwach burżuazyjnych przekazanie pomocy do Rosji. W tym czasie świat mobilizował się do działań humanitarnych, bo sytuacja stawała się bez precedensu. Operacja kierowana przez Norwega Fridtjofa Nansena zapewniła pomoc dla nieco ponad miliona osób. Największa pomoc zorganizowana została przez Amerykańską Administrację Pomocy i późniejszego prezydenta USA Herberta Hoovera. Była to zupełnie bezprecedensowa akcja pomocy w dotychczasowej historii świata. To źe ocaliła setki tysięcy, a może i milionów ludzi to jedno, ale drugie to fakt jak została wykorzystana przez aparat bolszewizmu.
Hoover pomagał jednak nie tylko w Rosji. W czasie I wojny światowej przeprowadził masową pomoc żywieniową w Belgii. Bezpośrednio po zakończeniu I wojny światowej przeprowadził akcję pomocy całej Europie, w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, w miejscach takich jak Polska, czy byłe Austro-Węgry, na Bałkanach i Bliskim Wschodzie.
O tym, jak wyglądała ta akcja w bolszewickiej Rosji już w samym odcinku. Zapraszam.
[ a o Roosevelcie i jego haniebnych działaniach, to jeszcze zrobię odcinek ]

*** Możesz już mnie wspierać na Patronite.pl https://patronite.pl/Historiajakiejnieznacie
Dla członków klubu dodatkowe odcinki.

Gdzie oglądać moje filmy?
[https://www.youtube.com/@historiajakiejnieznacie/videos](Youtube: https://www.youtube.com/@historiajakiejnieznacie/videos)

Podcasty w aplikacji:
[https://open.spotify.com/show/5kwBGbxDDcCZOkVTPrnt2g](Android - https://open.spotify.com/show/5kwBGbxDDcCZOkVTPrnt2g)
[ https://podcasts.apple.com/pl/podcast/historia-jakiej-nie-znacie/id1565477978](iOS - https://podcasts.apple.com/pl/podcast/historia-jakiej-nie-znacie/id1565477978)

Profile:
[https://www.facebook.com/historiajakiejnieznacie](Facebook : https://www.facebook.com/historiajakiejnieznacie)
[https://www.instagram.com/historiajakiejnieznacie/](Instagram : https://www.instagram.com/historiajakiejnieznacie/)
[https://twitter.com/cezkor](Twitter : https://twitter.com/cezkor)
TikTok: zbanowany za szerzenie prawdy historycznej.

#polityka #historia #ciekawostkihistoryczne #geopolityka #gruparatowaniapoziomu #wojna #niemcy #francja #anglia #polska #media#swiat #rosja #europa #heheszki #okladki #media #prasa #gazeta
Historia_Podcast - SZOK? Wyniki tej ankiety, którą zorganizowałem na moim kanale jutu...

źródło: ankieta

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Historia_Podcast: należy dodać, że to prezydent USA - Roosevelt jest odpowiedzialny za zostawienie Polski i innych krajów Europy Środkowej na pożarcie ZSRR po zakończeniu II wojny światowej. Wprost mówił, że Polska go nie interesuje. To on odpowiada za okupację krajów naszego regionu i zimną wojnę. Roosevelt to po prostu wstrętna kreatura.
  • Odpowiedz
@Historia_Podcast: Na Roosevelta z zasady bym nie zagłosował, ale serio... JFK 11%?Serio? Wiecej głosow niż choćby T.W. Wilson który w ciągu 4 lat przemodelował całe Stany, zbudował ład miedzynarodowy po 1. wojnie swiatowej i jako jeden z pierwszych podniosł w swoich '14 punktach' kwestie niepodległości Polski po tejże wojnie? Domagam sie dogrywki w tej ankiecie, a jak nie znajdziemy porozumienia to ustawka za garażami
  • Odpowiedz