Wpis z mikrobloga

Opowieść zacząć należy od stworzenia świata. A miało to miejsce 22 października 4004 roku p.n.e., wczesnym popołudniem. Data znana jest dokładnie, bowiem na podstawie biblijnych drzew genealogicznych wyliczył ją w XVI wieku anglikański arcybiskup James Usher, a w ślad za nim cały judeochrześcijański świat uznał ją za prawdziwą. Trzeba jednak przyznać, że Bóg trochę się spóźnił z tym tworzeniem świata. W tym czasie, gdy brał się za swoje dzieło, miasto Jerycho obchodziło czterotysięczną rocznicę swojego istnienia, Sumerowie dyskutowali nad budową nowego Zikkuratu

Nawiasem mówiąc, przykazania przekazane na górze Synaj nieco różniły się w swej treści od tych przekazanych na górze Horeb, ale to nie ma większego znaczenia. Wiadomo, że było ich dziesięć, spisano je na kamiennych tablicach i trzeba było ich przestrzegać. Dlaczego na kamiennych tablicach, jakim spisane były pismem i w jakim języku - nie wiadomo. Alfabet stworzony przez Fenicjan powstał kilkaset lat później, pismo klinowe nadawało się tylko do glinianych tabliczek. Zresztą wszystko jedno, bowiem lud ów, jak i jego charyzmatyczny przywódca, byli niepiśmiennymi. Mosheh, wychowany w Egipcie, mógł znać hieroglify egipskie, ale one absolutnie nie pasowały do spisania Dekalogu.


A to dopiero początek książki.

Papiestwo. Fakty niewygodne - Adam Skwierczyński

#bekazkatoli #bekazlewactwa #mikromodlitwa #bekazprawakow #ksiazki #literatura #antyklerykalizm
wiecejszatana - >Opowieść zacząć należy od stworzenia świata. A miało to miejsce 22 p...

źródło: 1114459-352x500

Pobierz
  • 4
@galicjanin: Mało tego teoria np. Wielkiego Wybuchu została opracowana przez księdza, późniejszego prezesa Papieskiej Akademii Nauk:

W 1922 roku Aleksandr Friedman wyprowadził równania postulujące rozszerzanie się Wszechświata na podstawie ogólnej teorii względności, pokazując tym samym, że Wszechświat może ulegać ekspansji. Niezależnie od niego, w 1927 roku wyprowadził je również ksiądz Georges Lemaître. Poszedł jednak dalej w swoich przewidywaniach i stwierdził, że jeżeli cofnęlibyśmy się jeszcze dalej w czasie, w pewnym momencie
jest on pierwszą historyczną postacią


@galicjanin: Abraham nie jest historyczną postacią.

co do tego na jakich powstały tablicach i jakim alfabetem jest mniej ważne, ważna jest ich treść


Skoro nie wiadomo po jakiemu i na czym były rzekomo spisane, to skąd jakiekolwiek przeświadczenie, że w ogóle coś takiego istniało, a nie zostało przez biblijnego autora zmyślone kilkaset la później?