Wpis z mikrobloga

Jak mnie w-----a jak ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem. Coraz częściej to widzę (i o dziwo nie tylko w internecie). Zwykła, wklejona na mirko pasta wywołuje nie lada gównoburzę nawet, gdy na początku jest z 10 tagów typu #pasta czy #niemoje. Ale nie, ludzie hejtują tego kto wkleił. Czytają co drugie zdanie, czy jak? Hejt zabiera im zdolność racjonalnego myslenia?

To samo jest w znaleziskach. Po co wchodzić w znalezisko i czytać - wystarczy przecież sam tytuł i opis, żeby wiedzieć, co jest w środku,nie?

NIE!!!

Straciłam w was wiarę po przeczytaniu komentarzy do tego artykułu - http://www.wykop.pl/link/1918220/umarla-na-raka-bo-lekarze-odmowili-badan/

połowa komentarzy jedzie po tym, jak to źle jest w Polsce, jaka straszna jest nasza służba zdrowia, NFZ to zło, ale mało kto w ogóle doczytał, że sprawa nawet nie miała miejsca w naszym kraju.

To samo jest w wielu postach choćby otagowanych jako suchar, a ludzie i tak nabierają się na tego typu teksty patrz pierwszy komentarz.

NO LUDZIE NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM

#gorzkiezale
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NO LUDZIE NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM


@gorzka: Kupa ludzi ma z tym problem, wystarczy spojrzeć na dzieciaki w szkole, skoro tam tego nie potrafią się nauczyć, to nigdy tego nie zrobią. Tak samo jak czytanie umów kredytowych czy o świadczenie usług. "No bo kto teraz to czyta?". Naiwne niedokształcone Janusze.
  • Odpowiedz
@gorzka: Już się nauczyłem z tym żyć. Napiszę tak - mniejsza z takimi komentarzami na Wykop. Handlowałem kiedyś na Allegro na większą skalę. Ludzie kupowali i nie czytali zasad wysyłki i obsługi klienta, co chwilę powtarzały się te same pytania. A tu chodziło o ich pieniądze, a nie jakieś tam gównoburze na portalu społecznościowym. No więc dodaliśmy nowe zapisy do treści aukcji. Rezultat? Więcej tekstu na aukcji spowodowało, że ludzie
  • Odpowiedz
@gorzka: Matura z polskiego jest zajebiście łatwa, a ma sprawdzać umiejętność czytania ze zrozumieniem, między innymi. A i tak kupa ludzi nie potrafi sobie z tym poradzić. Niestety, ale jakby nie patrzeć 50% ludzi ma poniżej przeciętnej iloraz inteligencji.
  • Odpowiedz
JA P------E JAK MNIE W-------Ą TAKIE CIOTY, NO K---A. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY INTELIGENT OO JAK CZYTAM ZE ZROZUMIENIEM PODKREŚLAM ZE ZROZUMIENIEM. ALBO "OO POCZYTAM SOBIE JAKIEŚ ŚMIESZNE G---O NA INTERNECIE, ALE NIE TAK W TRAKCIE INNYCH ZAJĘĆ ALBO NA KIBLU, MUSI BYĆ W PEŁNYM SKUPIENIU, JESTEM LEPSZY BO CZYTAM DOKŁADNIE A WY CO NADAL TAK PEDALSKO POBIEŻNIE? JA N---------M JEDEN ARTYKUŁ Z LUPĄ W RĘCE, ZAJMUJE MI TO PÓŁ
  • Odpowiedz
@gorzka: mnie zjechali za to, że wstawiłam zdjęcie RAMKI na zdjęcia ze swoim zdjęciem w kształcie iphone'a :D Mama kupiła, bo myślała, że fajne. Ani czytać, ani patrzeć nie potrafią;)
  • Odpowiedz