Wpis z mikrobloga

@heniek_8: Pan Zaorski ma horyzont czasowy długości pamięci złotej rybki. Każdy kto rozumie jak działa AI, spodziewa się... że... (zawsze chciałem to napisać), nadchodzi nowy paradygmat :D :)

Więc pytanie, które firmy powiązane/związane z AI, powinny najwięcej zyskać w okresie 3/5/10 lat?
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Livepeer- zdecentralizowana infra pod trancoding. Majac tokeny dostajesz prace> twoje gpu przetwarzaja wideo ktróre ogladasz na streamach w roznych rozdzialkach> implementacja nowych typow pracy dla moich gpu> gen ai i modele stability diffusion i inne typu text to image> image to image> image to video> upscaling> frame interpolation. Ludzie tworzacy swoje modele korzystaja z gpu ludzi ktorzy maja je w domu wolne, za 10tke tego co placiliby w chmurze google,
  • Odpowiedz
Livepeer- zdecentralizowana infra pod trancoding.


@essalysolu: brzmi to trochę jak stary jeden polski projekt.... Golem. Natomiast mam jedną wątpliwość. Czy przesyłanie takiej ilości danych nie jest w takim przypadkiem wąskim gardłem. I pytanie jak wyglada opłacalność takiego rozwiązania w kątrze do super-serwerowni stawianych przez największe firmy, które są zoptymalizowane pod takie zadania.
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Transcoding to tylko jedna czesc puzli, ty streamujesz 4k, chcesz zeby janusz mogl obejrzec w 480p na swoim wolnmym internecie> streamer> broadcaster> transcoder (ja) > broadcaster > cdn. To nie jest zaden scam, bo od 2k19 mam noda i zarabiam dziennie 50$ z samej pracy gpu, dostaje za to eth ktore sprzedaje co tydzien i mam hajs na koncie. Oprocz tego sa korzysci z posiadania tokena, nagrody z inflacji i
  • Odpowiedz