Wpis z mikrobloga

@Promilus: Jeszcze Rudy ochrzaniający Niemcy za prorosyjskie tendencje niezależnie od tego kto rządzi, gorzej bedzie jak Trump faktycznie wygra głosami krótkowzrocznych hamburgerów wtedy NATO zamieni się w firmę ochroniarską a Europa musi liczyć się z tym że Dumb nam nie pomoże za darmo i może namawiać Rosję do ataku na nas
Macron jeszcze lata temu prosił by nie obrażano biednego Putinka a Włosi szkoda gadać, Portugalia najbiedniejszy kraj na zachodzie, Szwajcaria
a Włosi szkoda gadać


@Skorvez_957_: rozwiniesz? Bo wydawało mi się, że wybrali na premier kandydatkę z prawego skrzydła która bardzo wyraźnie wspiera Ukrainę. No chyba, że się coś zmieniło i przeoczyłem.
@malinq: tak tak miałem na myśli złego Salviniego, obecnie Włochy nie próbują podkopywać UE nie jest dobrze ale chociaż siedzą cicho i nie szkodzą jak Orban. Wcześniej bardziej wspierali Rosję ale teraz przyjęli być może pragmatyczne podejście - mogą krytykować UE, LGBT i zachód ale zostaną w UE oficjalnie zmienili podejście do Rosji. Lepsze to niż Słowacja czy Węgry w dwóch korytach na raz.