Wpis z mikrobloga

Noszę się z zamiarem sprowadzenia BMW E92 3.0 turbo z USA.

Jaki byłby przybliżony koszt klepania/wymiany elementów karoserii i lakierowanie, ogólnie robota blacharza? Nigdy nie miałem okazji korzystać z takich usług. Na koszta serwisu silnika i osprzętu mam już pewne widełki co to może być za kwota, ale o blacharstwie nie mam zielonego pojęcia.

Załóżmy, że jest lekko wygięta maska, połamany zderzak i wgniecione nadkole + elementy konstrukcyjne ramy są git. Ile by kosztowało wyklepanie maski i wymiana tych dwóch elementów?

#autazportu #motoryzacja #blacharstwo #mechanikasamochodowa
  • 32
  • Odpowiedz
BMW E92


@gandalf_rzulty: Przecież tam większość elementów jest aluminiowych. Z tego co wiem, to się ich nie klepie tylko wymienia na nowe. Chociaż znając naszych blacharzy, to pewnie i to wyklepią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przecież tam większość elementów jest aluminiowych. Z tego co wiem, to się ich nie klepie tylko wymienia na nowe. Chociaż znając naszych blacharzy, to pewnie i to wyklepią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@eazyone: dlatego napisałem, że maska lekko wygięta, powiedzmy przy rancie. Przecież przy tak drobnej skazie nie ma potrzeby wymiany całej maski.

minimum plus dolicz kontener


@paczelok: Nie wiem już czy trollujesz, czy po prostu
  • Odpowiedz
tam może być jeszcze wiele rzeczy jebnięte nie tylko ten zderzak


@prezeees: z blacharki? mówie o naprawdę lekkiej stłuczce, gdzie do wymiany będzie nie wiem jeszcze chłodnica i reflektor, ale silnik będzie okej, załóżmy, że nawet poduszki nie wystrzeliły.
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty: no wydaje mi się, że taki reflektor, chłodnica ic, chłodnica silnika i klimy to może być więcej kosztowna, niż zderzak :p ale powodzenia. Jak kupisz to czekam na wpis z kosztami, bo sam jestem zainteresowany sprowadzeniem auta z us
  • Odpowiedz
@trzeciSLAW: 335is może jeszcze jakoś wyjdzie. Ale nadal nie widzę sensu kupowania auta tańszego niż transport i opłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podatek aukcyjny, kontener, cło vat, duża akcyza, laweta z DE, prowizja handlarza itd. Auto za 2000 usd z aukcji a 20 tys pln w opłatach XD. Plus fakt że przez tyle lat taki samochód przeszedł przez wiele rąk, a tam nikt tak nie dba o
  • Odpowiedz
zacznijmy od tego, że nie opłaca się 20 letniego e92 sprowadzać z USA.


@agencja_bebenstwa_warmianskiego: zacznijmy od tego, że nie ma 20 letnich e92 to raz, dwa interesują mnie tylko roczniki 2010-2013.

Na miejscu opa to bym szukał F32 430i.


A czy zamknę się w całości z takim F32 N54 w kwocie poniżej 70k złotych? Nie sądzę. Dlatego wybór pada na E92, które z resztą subiektywnie dla mnie jest dużo ładniejsze od
  • Odpowiedz
Trafiłem na takie co nie było upalane i takiego też szukam E92


@gandalf_rzulty: no dobra ale JAK CHCESZ TO ZWERYFIKOWAĆ MAJĄC TYLKO KILKA ZDJĘĆ Z AUKCJI? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
no dobra ale JAK CHCESZ TO ZWERYFIKOWAĆ MAJĄC TYLKO KILKA ZDJĘĆ Z AUKCJI? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@7uras: Po prostu zakładam najgorszy możliwy scenariusz czyli do zrobienia najdroższe usterki, z tego co czytałem to wtryski, turbina i pompa wysokiego ciśnienia dają najbardziej po kieszeni. Jeżeli zakładając scenariusz @agencja_bebenstwa_warmianskiego ściągnę to auto do Polski za ~35k zł już po opłatach i importerze, to jeżeli zrobię serwis za 15k
  • Odpowiedz
A sprowadzałeś auto z USA?


@gandalf_rzulty: sam nie sprowadzałem, kupiłem miesiąc temu takie które było sprowadzone w 2019, ale ile się naoglądałem i naczytałem zanim trafiłem na ten egzemplarz to długa książka by z tego była ;)
  • Odpowiedz