Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W połowie marca kończy mi się lokata i szukam pewnych instrumentów finansowych na ulokowanie minimum 300k na okres 6-9 miesięcy - chcę kupić nieruchomość z przyszłą, niedoszłą jeszcze żoną pod koniec roku. Najlepsza lokata na rynku daje 5.25% na 3 miesiące (Facto) i teraz nie wiem czy jest coś bardziej konkretnego niż to? Indeksowane konto oszczędnościowe w Toyota Bank? Może obligacje? Nieruchomość swoją już mam także ładować się w betonowe złoto więcej nie chcę.

#oszczedzanie #pieniadze #obligacje #lokata #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@PanKapibara nieprawda. @mirko_anonim zakup 3 letnich TOS daje ci 6.4% na 3 lata i nawet jeśli będziesz chciał wcześniej zakończyć oszczędzanie, “kara” za to to 70 gr od obligacji (czyli 0.7%), przy czym nigdy nie płacisz z kapitału, a jedynie z odsetek! więc w najgorszym wypadku wyjmujesz dokładnie tyle, ile włożyłeś

a jeśli będziesz chciał wyjąć np po 6-9 miesiącach, to i tak zarobisz więcej niż na tej lokacie, o której piszesz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): Cześć

W połowie marca kończy mi się lokata i szukam pewnych instrumentów finansowych na ulokowanie minimum 300k na okres 6-9 miesięcy - chcę kupić nieruchomość z przyszłą, niedoszłą jeszcze żoną pod koniec roku.


Skoro dopiero to planujesz, to radzę to jeszcze przemyśleć. Zadaj sobie pytanie - po co Ci ona? Czy to na pewno będzie dobra decyzja? Odkładasz to w czasie i dobrze, ale moim zdaniem powinieneś z
6-9 miesięcy


@mirko_anonim:

Nie ma sensu się ładować w giełdę i obligacje przy takim okresie (generalnie przy każdym okresie <2 lat). Ładujesz na lokatę i to twoja najlepsza opcja.