Wpis z mikrobloga

#macos #macbook #apple #iphone

Korzystam od jakiegoś czasu z MacOS i do tej pory wiele rzeczy mnie zaskakuje. Zrzuciłem sobie na dysk zdjęcia, filmy z dysku przenośnego-dużo różnych plików w różnych rozszerzeniach ale żadne dziwne w końcu to same zdjęcia z telefonu, pare filmików i ewentualnie głosówek.
Jak to do cholery wygodnie odtworzyć żeby można było sobie to wygodnie przeglądać i przewijać do następnego pliku? Wydawałoby się, że wystarczy zaznaczyć wszystko i wcisnąć enter ale nic bardziej mylnego xD jak tak zrobie to wyskakują błędy, że większość plików jest nieobsługiwana, pojedyncze pliki otwieram na spokojnie w aplikacji domyślnej "przeglądaj".
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@ratollo: udało mi się w "Finder" dojść do jako-takiego wygodnego przeglądania ale za pierony nie umiem dać pełnego ekranu, zdjęć z możliwością przewijania do następnego np z pomocą strzałki w prawo. Jak chce któreś zdjęcie powiększyć na pełny ekran to dane zdjęcie otwiera się w osobnym pliku xD
  • Odpowiedz
  • 0
@pekak: ciociaż rozwiązanie nieidealne-zdjęcie otwierają się większe ale nie na full screenie. Jak już odpalę je na full screen pod wciśnięciu spacji to nie da się przewijać z pomocą strzałek do następnego pliku (najpierw ponownie trzeba zmniejszyć). Niesamowite, że tak proste rzeczy muszę rozkminiać na wykopie
  • Odpowiedz
@ratollo: no to jest otwieranie przez Preview. Każdy plik możesz sobie tak podejrzeć. Ale faktycznie najlepiej to zaimportować sobie do aplikacji Zdjęcia i tam możesz normalnie galerie przeglądać.
  • Odpowiedz
@ratollo: sprawdź, czy masz na pewno miejsce w chmurze. Potem sprawdź, czy masz synchronizację tylko po wi-fi i czy jesteś podłączony do sieci. Czasami też to po prostu nie działa xd reset i odczekanie jakiegoś czasu pomaga
  • Odpowiedz
Jak to do cholery wygodnie odtworzyć żeby można było sobie to wygodnie przeglądać i przewijać do następnego pliku?


@ratollo: Do niedawna używałem qview zanim ktoś mi powiedział tutaj, żeby użyć spacji. :)
  • Odpowiedz