Wpis z mikrobloga

np. zabijanie przemysłu ciężkiego normalni, gdzie nie opłaca się produkować w Europie tylko w Chinach, czy Indiach


@CptPsyh: No to fajne zabijanie, a czym ten przemysl chcesz zasilic? Weglowodorami z rosji? Czy od arabow?
Po to UE sie przeksztalca na zielen, by mozna bylo miec niezalezny przemysl.
Jak bedziesz mial kraj oparty na produkcji, a produkcje zalezna od zewnatrz, to powiedz mi jak to sie skonczy i czym? Niemcy w 2022
@Gours: Główna to od dłuższego czasu siedlisko radykalnych nacjonalistów. Już kurde wolałem jak dominowali korwiniści (sam byłem nim po trochu), oni przynajmniej w większości nie mieli ból dupy o wszystko i potrafili się wysłowić jak normalni ludzie, ale teraz Korwina zastąpił Braun, użytkownicy z gwoździem zamiast mózgu i jakiekolwiek argumenty to "morda fajnopolaki" czy "brukselska żydoukrokomuna"...
może pora sobie zdać sprawę z wad unii i nie tworzyć jakiejś jej idealistycznej wizji w swojej głowie?


@Zeudos: czyli jezeli UE ma jakieś wady, to trzeba z niej wyjść?
Albo czy każdy, kto chce zostać w Unii to bezkrytyczny idealista?
No to fajne zabijanie, a czym ten przemysl chcesz zasilic? Weglowodorami z rosji? Czy od arabow?

Po to UE sie przeksztalca na zielen, by mozna bylo miec niezalezny przemysl.

Jak bedziesz mial kraj oparty na produkcji, a produkcje zalezna od zewnatrz, to powiedz mi jak to sie skonczy i czym? Niemcy w 2022 zesraly sie na rozowo jak wybuchla wojna


@BayzedMan: Przejście na zieloną energię nie zlikwiduje naszej zależności od państw
a czym zasilasz pozostały przemysł teraz ? Chyba nie panelami słonecznymi i wiatrakami.A nawet jeśli to skąd masz surowce ? Z chin czy afryki


@CptPsyh: Dlatego przeksztalcaja cala gospodarke i wiadomo komu to w nie smak.

Przejście na zieloną energię nie zlikwiduje naszej zależności od państw ościennych. Kompozyty nadal będziesz wytwarzać z ropy. Metale ziem rzadkich też nie są liczne w Europie. W ostateczności i tak musisz negocjować z państwami jak
No to fajne zabijanie, a czym ten przemysl chcesz zasilic? Weglowodorami z rosji? Czy od arabow?

Po to UE sie przeksztalca na zielen, by mozna bylo miec niezalezny przemysl.

Jak bedziesz mial kraj oparty na produkcji, a produkcje zalezna od zewnatrz, to powiedz mi jak to sie skonczy i czym? Niemcy w 2022 zesraly sie na rozowo jak wybuchla wojna


@BayzedMan: a czym jest zasilany w chinach? Od rosji tak samo
czyli jezeli UE ma jakieś wady, to trzeba z niej wyjść?

Albo czy każdy, kto chce zostać w Unii to bezkrytyczny idealista?


@Tymajster: jeżeli wady przekraczają zalety to po co w niej siedzieć?