Wpis z mikrobloga

@Thorrand: Tak, bo Ukraińcy to normalnie zdychają pod sklepem po zjedzeniu tamtejszej drożdżówki, a w domach większą część dnia spędzają na kiblach #!$%@?ąc się po pachy z powodu trującego chleba.

Kity dotyczące "bezpiecznych" środków ochrony roślin tak bardzo zostały wam wbite do głowy, że nie akceptujecie już tego, że na zdecydowanej większości powierzchni Ziemi dalej używane są środki, które w UE są zakazane (dlaczego zakazane to wystarczy jedynie sprawdzić, kto jest
@semperfidelis:

To hiperbola. Skoro są zasady dla Europejczyków, to dlaczego mamy tutaj jeść produkty, które nie spełniają tak wyśrubowanych norm? Skoro to jeden #!$%@? — to po co w takim razie te normy były wprowadzane?

Gdyby rywalizowali na równych zasadach, to ja bym się cieszył, naprawdę... bo dla mnie (jako dla konsumenta) oznaczać to będzie mniejsze ceny w sklepach. Po prostu większa konkurencyjność...
Miałbym #!$%@?.

Ale teraz konkurencyjności nie ma. Jeśli
to po co w takim razie te normy były wprowadzane?


@Thorrand: Po pieniądze. Przed wprowadzeniem norm głównymi graczami w ochronie roślin były firmy z USA. Po wprowadzeniu norm dziwnym trafem firmy Niemieckie.

Teraz masz tanio, póki nie wykosisz konkurencji, a następnie będzie drożej i #!$%@? gorzej.


@Thorrand: Coś na zasadzie polskich rolników i polskich przetwórców? Nabieranie konsumenta na bajkę o spożywczym patriotyźmie, kiedy zboże brało się od Ruskich, bo taniej,
Po pieniądze. Przed wprowadzeniem norm głównymi graczami w ochronie roślin były firmy z USA. Po wprowadzeniu norm dziwnym trafem firmy Niemieckie.


@semperfidelis:

Być może tak. Nie będę udawał eksperta w tym temacie :D bo po prostu nie mam zielonego pojęcia jak ta sprawa wygląda. Pamiętam, że zawsze były tego typu argumenty podnoszone, gdy czegoś tam zabraniano stosować do oprysków itd. No ale z drugiej strony były niby badania, że związek w
@iquiet

@toniemojebuty gonić to Ty będziesz za niedługo do sklepu po zagraniczne jedzonko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Miałem głodować i mieć puste półki po wprowadzeniu zakazu wyprzedzania przez ciężarówki.
Brak jedzenia przez pałowanie rolników też wytrzymam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xqwzyts okej. To może lepiej w ogóle podporządować się rządowi i nie strajkować? Co powie Pan Kaczyński czy Tusk to zrobić bez „ale” i tyle? Będą kazali iść na wojnę za Ukraińców to spuścić głowę i zginąć za nich i też „będzie super” prawda?
@xqwzyts dobrze, już się trzymam tematu bo widzę, że przykłady nie są dla Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W takim razie jeśli Tusk/Kaczyński powie, że mamy przestać produkować własną żywność to nasi rolnicy mają zbankrutować i mamy jeść 100% zagraniczne zboża i jedzenie?
Swoją drogą.. musiałeś być dobrym dzieckiem bo pewnie w dzieciństwie rodzicom też nie buntowałeś się tylko robiłeś to co Ci mówili ( ͡° ͜