Wpis z mikrobloga

Nie macie wrazenia ze wykup mieszkan troche zwolnil? Przygladam sie kilku inwestycjom, lista dostepnych nie spada. Zauwazylem ze w jednej inwestycji na Woli troche mieszkan przybylo.

Czy ktos o zdrowych zmyslach jest w stanie godzic sie na zakup mieszkania 40m2 za 800-950k? Sam zarabiam okolo 30k net + troche z pracy dodatkowej i zaczynam to powoli kwestionować (mam swoje m, prawie splacone, ale szukam czegos wiekszego).
#nieruchomosci #warszawa
  • 19
Trochę tak, znikają te naprawdę fajne mieszkania, ale już średnie nie są tak rozchwytywane jak przy bk2%.
Choć jeszcze nie cieszyłbym się przed czasem, co prawda dowód anegdotyczny ale np. znajomi czekają na kredyt 0%, mimo że mogliby brać mieszkanie już teraz przy normalnej ofercie kredytowej.
@eskejper: każdy normalny człowiek dysponujący takimi pieniędzmi lub zdolnością kredytową buduje/kupuje dom, a nie bawi się jakieś kupowanie klitek 60 M2 w centrum miasta bo ma 5 minut bliżej do pracy. Nie wierzę że ktoś kupuje mieszkanie za tyle siana jak za milion złotych na luzie starczy Ci na dom pod miastem.
@PfefferWerfer: a moze ja bym chcial mieszkac w mieszkaniu inwestycyjnym wybudowanym przed 2022. Ale w tym kraju prywatyzuje sie zyski, nacjonalizuje straty. I nikomu stratnym z inwestycji nie dadza wyjsc.
Nie bylo warto, sie uczyc i ciezko pracowac.


@qusqui21: No nie było, ja mój dyplom inżyniera wrzuciłem do śmietnika i wykonuję zawód który go nawet nie wymaga.

ja tylko tlumacze, ze #!$%@? to gowno.


No #!$%@?ć, ale nie mamy na to żadnego wpływu - polityka jest jasna, pompa mieszkaniowa w nieskończoność.
@eskejper: w 2019 oddawali blok do użytku na osiedlu to na 180 mieszkań było może 5-10% wolnych. Teraz blok oddany rok temu (zaraz obok tego pierwszego, podobny standard, ta sama ilość kondygnacji) i wolnych mieszkań z tego co popatrzyłem to tak myślę ciut ponad 50%