Wpis z mikrobloga

Oczywiście, że tak, tylko to będą ceny skorygowane o wzrost podaży spowodowany wrzuceniem pustostanów na rynek. Czy będą wyższe niż dziś? Raczej nie. Takich co podjęli próbę przerzucenia wyższych kosztów kredytów widzisz właśnie u mnie na niebieskich wykresach.
  • Odpowiedz
tu chodzi o tych co mają puste mieszkania, które są kupione pod inwestycje


@BurzaGrzybStrusJaja: Rozwiązaniem tego problemu jest unormalizowanie prawa chroniącego najemców. Nagle będzie się opłacało wyremontować mieszkanie i wynająć jak zniknie ryzyko tego, że wejdzie patus, #!$%@? je, wymieni sobie zamki i #!$%@? mu zrobisz.
  • Odpowiedz
@JC97: Tak tak, na 100% powodem wszystkich pustostanów są te przebrzydłe patusy XD Biedni deweloperzy boją się wynająć 100 pustostanów bo kogoś nie będzie można eksmitować, a na pewno nie dlatego, że ludzi po prostu #!$%@? na te mieszkania nie stać, dlatego stoją puste
  • Odpowiedz
@Zenek_: Deweloperzy przecież wynajmują te mieszkania, nie wynajmują ich ludzie kupujący pojedyncze sztuki, którym nie opłaca się zlecenie obsługi tego komuś innemu, a sami nie chcą #!$%@?ć się z najemcami.
  • Odpowiedz
@Anien: Niektórym się nadal wydaje, że zjeżdżają tutaj miliony emigrantów i każde mieszkanie się wynajmie. Nieważne jaka cena, nie ma czegoś takiego jak "konkurencja" - więc jak jeden przerzuci podatek na najemce a inny nie, to obaj znajdą klientów tak samo szybko.

Szczególnie ci co w ogóle nie wynajmują, tylko trzymają sobie puste, oni na pewno przerzucą koszty na nieistniejącego najemce.
  • Odpowiedz
zostanie podniesiony czynsz i finalnie podatek zapłacą najemcy


@wladyslaw-konstantynowicz: więc czemu rentierzy boją się katastru jak diabeł święconej wody skoro tak łatwo unikną podatku? Jeszcze dorzucą przy okazji stówkę lub dwie pod pretekstem i zarobią
  • Odpowiedz
@wstanczyk

Ale to robiono.

W Warszawie w związku z przybyciem dziesiątek (jeśli nie setek) tysięcy osób z Ukrainy czynsze bardzo wzrosły.

Do tego PISowska inflacja 40% (realnie z 80%).
  • Odpowiedz
Jakby podatek był 10k od mieszkania to myslisz że najemca by płacił 10k? xD


@Anien: będą, w wawie Ukraińcy wynajmują mieszkania w centrum, skąd na to mają kasę? Wystarczy zajrzeć tam do środka ilu ich w tym mieszkaniu siedzi
  • Odpowiedz