Wpis z mikrobloga

#!$%@? akcje znowu xD

Jest taki osiedlowy market w Krakowie, gdzie bardzo agitują na Ukrainę, co nie? Młodzi Ukraińcy pod płaszczem jakiejś fundacji bardzo namolnie zbierają kasę do puszki, w sklepie poustawiane są kosze z „darami”, dodatkowo często gość w godzinach szczytu, przez megafon na cały market płaczliwym głosem opowiada o biednych dzieciach rodzinach których wojna zabrała strasznych rzeczach i namawia do kontrybucji w akcji. Ryje banie ogólnie i ostatnio już miałem krzyczeć dosłownie żeby wyłączyli te szczujnie ale się powstrzymałem. Kiedyś tez skarżyłam się kasjerowi i chciałem z kierowniczka gadać, że ci co zbierają do puszki są namolni i nie można swobodnie do sklepu wejść wyjść, że nagabują starszych ludzi. Oczywiście kierowniczka niedostępna, obecna tylko w piątki między 11 a 12 xD Mam z nimi mała prywatną wojenkę więc.

Dzisiaj wyciągnąłem „dary” z koszyka i dałem polskiemu bezdomnemu xD

Był taki chlopina z 60 lat, ani namolny ani napastliwy, żadnych oznak problemu alkoholowego, stał z kartką w bezpiecznej odległości nawet nie obcinał za mocno, jakby godnie to znosił. Zapytałem czy chce jakieś konserwy. Kulturalnie odpowiedział, że jeśli mogę to będzie bardzo wdzięczny. No wiec poszedłem, wyciągnąłem dwie tyrolskie i pasztet i zaniosłem chłopowi. Na co ten podziękował i poszedł za winkiel chyba celem konsumpcji na miejscu xD

Jakaś baba się gapiła co robię i z oburzona miną ze odpaliła wroty w kierunku kasjerek chyba na skargę xD ale jak zobaczyła ze daje to chłopu to wyhamowała,opuściła siaty i sie zamyśliła. Być może do teraz walczy z mindfuckiem xD

Ja spokojnym krokiem poszedłem po kawę z automatu do drugiego marketu. Po kawie przypomniałem sobie o fajkach wiec drugim wejściem wróciłem do wojennego marketu, i widzę że awantura się rozkręciła, 5 kasjerek pchli się, wścieczy i gorączkuje , „no żeby Pan się nie zdziwił” xD W środek tego wchodzę ja, cały na biało, i z uśmiechem proszę neo goldy, płace, wychodzę, w sklepie cicho jak makiem zasiał. Kurtyna xD

#ukraina #wojna #polska #pomagajzwykopem #spoleczenstwo #czujedobrzeczlowiek
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Waffenek ee tam, redestrybucja zasobów. Do tego na większa skuteczność, bo między mną a bezdomnym nie ma kosztów operacyjnych fundacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Grzesiok tak - wiem, ciężko uwierzyć ze ktoś ma serce po właściwej stronie, sprawny umysł a do tego jaja by podążać za sumieniem (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz