Wpis z mikrobloga

Elo! Mam taką rozkminkę i się zastanawiam co obcy ludzie pomyślą o tym w Internecie ;)) i powiedzą mi czy moje emocje są normalne czy nie ;)

Mianowicie, sytuacja jest taka:
Moi rodzice wymyślili że kupią mieszkanie moje siostrze. Siostra ma 35 lat, jest sama, mieszka w dużym mieście. Mieszkanie, jak wiadomo, w dużym mieście kosztuje mały majątek tj ok 700 tys. Rodzice mają jeszcze mnie i brata. My oboje mamy rodziny i mamy kupione swoje mieszkania na które sobie zapracowaliśmy i kupiliśmy (ja wspólnie z mężem - brat z żoną). Mi rodzice dołożyli 100k na wykończenie mojego (i męża) mieszkania.

I teraz ich plan jest taki że jej kupią mieszkanie. Ona będzie musiała sobie dopłacić do niego (zarabia zawrotne 5k na rękę więc nie wiem jaki kredyt i czy w ogóle dostanie). Ja dostanę „większą” część mieszkania moich rodziców (jest warte pewnie z 800 tys) mój brat mniejsza część mieszkania i działkę. Tak żeby mniej więcej każdy miał po równo. Ale wiadomix że rozdzielanie ich mieszkania to nie jest majątek który ja mogę sobie swobodnie jutro sprzedać czy nawet za rok ;) bo oni tam mieszkają (i mam nadzieję że jeszcze z 20 lat pomieszkają;)

No i teraz ja się trochę wkurzam, bo ona dostanie mieszkanie teraz i to będzie jej majątek którym będzie mogła od razu dysponować itp. Zresztą będzie mieć niemałe mieszkanie tylko dla siebie co uważam za mega luksus (my z mężem 60metrow na rodzinę 2+2 ona ma mieć 40m). Czy słusznie się wkurzam i irytuje? Czy przesadzam i niech sobie robią co chcą i w ogóle to o co mi chodzi?

#nieruchomosci #mieszkanie #rodzina #kiciochpyta
  • 87
  • Odpowiedz
@highwaytohell
Siostra jest sama jak piszesz i zarabia 5k. Widzisz tutaj fajny kredyt? No właśnie. Czyli jak nie znajdzie partnera to jest w dupie (* chyba, że jakiś program). Rodzice pewnie widzą, że Wy macie wszystko ogarnięte to chcą pomóc siostrze. Normalne. Schowaj roszczenia, bo imo jest to niezdrowe. Kupić na siebie? A po śmierci walka o to mieszkanie. Proszę Cię xD Ich hajs, więc wyłącz gadzi mózg.
  • Odpowiedz
@EleganckiSkrzat okej, kurde bez przesady z tym gadzim mózgiem xd mnie wkurza tylko ta niesprawiedliwość w tym że ja całe dorosłe życie odkładałam hajsy i robiłam co mogłam żeby sobie kupić z mężem mieszkanie i oczywiście dalej je spłacamy, a tu wystarczy trochę popracować, nie oszczędzać, mieć to gdzieś, a mieszkanie spadnie z nieba ;)
  • Odpowiedz
@highwaytohell
No i takie jest życie, proste. Oczywiście, można wchodzić głębiej - jakie są wasze relację, jak siostra się zachowuję, jak dba itd itp. Jednakże zasada końcowo pozostaję jedna - ich hajs. Wiele rodzin się pokłóciło na zawsze przez pieniądze, co dla mnie od zawsze było po prostu dziwne.
  • Odpowiedz
zawsze miała wyjebongo na swoje własne mieszkanie - nie oszczędzała jakoś specjalnie, nie zainteresowała się nigdy ile by ją kosztował kredyt, ogólnie uważała że mieszkanie - a po co to komu.


@highwaytohell: mogłaś też mieć wywalone to może by tobie kupili a nie jej.

Druga sprawa - nikt nie ma nic przepisane, to są takie plany ;) a dobrze wiemy jak to jest z takimi planami dalekosiężnymi.


@highwaytohell: z takimi
  • Odpowiedz
@highwaytohell: brzmi jak chcą zadbać o wszystkich a w dzisiejszych czasach, warunkach i cenach to nie lada trudne wyzwanie. (a gdy mowa o trójce dzieci, to już w ogóle)
  • Odpowiedz
@highwaytohell: nie myśl w ten sposób. Tak jak koledzy wspomnieli, widzą, że siostra sobie gorzej radzi to chcą pomóc.
Uważam, że myślenie w stylu, że coś jest niesprawiedliwe nie ma sensu. Starają się pomóc każdemu dziecku i tyle.
Nie ma co myśleć o tym. W ogóle takie myślenie mnie trochę przeraża ale może dlatego, że np. mój ojciec się zrzekł domu rodzinnego na siostrę.(bo sobie wybudował swój a siostra mieszka w
  • Odpowiedz
@highwaytohell: Dzieciom też tak wyliczasz np. ile Twojego ciasta każde zjadło? Może od linijki im mierzysz kawałki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakoś Cię nie bolało, że dostałaś 100k na wykończenie, a siostra w tym czasie nic. Wtedy to był "Twój majątek, którym mogłaś od razu dysponować" i nie przeszkadzało Ci, że siostra miała co najwyżej obiecane, że też dostanie od rodziców (bo nie wierzę, że tak nie
  • Odpowiedz
@highwaytohell: Bardzo , bardzo chciałbym mieć takie problemy jak ty. Mojej siostrze rodzice kupili mieszkanie, mnie wyrzucili z domu bo nie miałem jak im zapłacić czynsz za pokój . Dwa lata bezdomności z której cudem wyszedłem.
  • Odpowiedz
@highwaytohell wydaje mi się, że skoro z bratem macie mieszkania, to możecie przystać na ofertę rodziców. Jasne, nie możecie tym dysponować już teraz, ale czy jest taka konieczność? Niech rodzice przepiszą to na Was z klauzula dożywotniego korzystania z nieruchomości. Za 20 lat może być różnie, ale aż do teraz nieruchomości przeważnie zyskiwały na wartości i w długim okresie czasu przynosiły konkretne pieniądze. Jeśli nie potrzebujecie kasy "na teraz" to rozważcie przyjęcie
  • Odpowiedz
@highwaytohell: Nie wspominając, że siostra jest sama i ma 35 lat, czyli najlepszy wiek na dzieci już właściwie jest za nią. Czyli na koniec dnia po siostrze to Ty i brat (/Wasze dzieci) będziecie dziedziczyli majątek, w tym to mieszkanie, o które tak Cię tyłek piecze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No i teraz ja się trochę wkurzam, bo ona dostanie mieszkanie tera


@highwaytohell: typowa kobieta xd

Daj siostrze spokój:p

Rozumiem że w życiu najważniejsze są dla ciebie pieniądze, ale może czas dorosnąć i zacząć zauważać jednak ważniejsze rzeczy xd
  • Odpowiedz
@highwaytohell: sam ma rodzeństwo i do głowy by mi nie przyszło, żeby takie rzeczy wypisywać. Dostałaś 100k od rodziców i jeszcze Ci mało. Pewnie wkład własny wypracował twój mąż, a teraz masz czelność komuś wypominać nieogarnięcie życiowe - jeszcze z jaką arogancją wypisujesz, że zarabia 5k. Przykre
  • Odpowiedz
@highwaytohell:

Syn przyznał się do winy, a ojciec kazał swym sługom przynieść najlepszą szatę którą mieli, pierścień na ręce i sandały na nogi, i wyprawić ucztę, by wszyscy mogli radować się z powodu jego powrotu. W ten czas starszy syn przebywał na polu. Gdy wracał usłyszał muzykę dobiegającą z jego domu. Zapytał się więc sługi, dlaczego jest tak głośno. On odpowiedział mu, że jego brat przybył i ojciec kazał zabić utuczone
  • Odpowiedz