Wpis z mikrobloga

Niejednokrotnie słyszymy, że słabo zarabiamy i nie posiadamy dlatego, że nam się nie chce. Nie chce się nam więcej pracować, w drodze do pracy prowadzić dodatkowo firmy, inwestować (pytanie z czego to w liberalizmie tematu tabu, to niefajne i niedobre). Za to ci co posiadają przedstawiani są jako ci, którzy co najmnej cierpią na bezsenność. Jak jest jednak w rzeczywistości? Ten filmik przedstawia istotę kapitalizmu w całej swojej okazałości

https://www.facebook.com/kobietawppl/videos/770460511676851/?app=fbl

Pani, która dostała mieszkania od rodziców sama stwierdza, że pracować to się jej za bardzo nie chce. Ma w końcu inne zajęcia którym się zaciekle poświęca. Oczywiście jak każdy wizjoner od zawsze miała wielkie marzenia. I w wyniku posiadania tych marzeń pewnego dnia stały się one rzeczywistością. Z kolei ci co u tej pani wynajmują będą tymi leniwymi, którym się nie chce. Każdy może być bogaty. Trzeba tylko wcześniej wstawać i mieć marzenia.
#antykapitalizm #nieruchomosci #bekazlibka
  • 53
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: wydawanie połowy owoców swojej pracy z całego życia na podatki a później ćwierć z tego na kredyt+odsetki żeby zamieszkać na 65m2 w wydzielonym kwadracie w betonowym bloku to nie jest kapitalizm. To jest prawie niewolnictwo xD Głupi grunt z możliwością zamieszkania kosztuje więcej niż faktyczne wybudowanie taniego domu
To jest matrix

Dawniej wystarczył rok-dwa żeby zamieszkać i założyć rodzinę
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: Lewaku, ona już od dziecka sobie planowała przychód pasywny z mieszkań od rodziców, a Ty pewnie w tym czasie haratałeś w gałę. Ma takie rzeczy, bo chce je mieć, Ty widocznie nie chciałeś.

W komentarzach jest gęsto na tyle, że podejrzewam trolling.
nightmaar - @TheKirghizLight: Lewaku, ona już od dziecka sobie planowała przychód pas...

źródło: wtf

Pobierz
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: walczysz z chochołem którego sam sobie stworzyłeś xd
Osobiście nie chciałbym być na miejscu tej kobiety, upodlić się za jakąś tam kwotę pieniędzy? Nie dziękuje.
Wmawiasz sobie teksty, który nikt nie powiedział.
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: A mnie zawsze bawi, jak dużą i silną zdolnością do przepychania narracji dysponuje biedota. Od sławnego "dobry bogacz, to skromny bogacz, taki który się nie afiszuje", po stygmatyzowanie dzieci z dobrych domów, nazywając ich "bananami", niejako zmuszając ich do samobiczowania, czy czucia jakiegoś dyskomfortu psychicznego z tym związanego. Rozumiem, że idealną sytuacją byłoby wprowadzenie ustawą obowiązku informowania o byciu bananem - analogiczną z ubiegłego wieku dla pewnych grup ludzi -
  • Odpowiedz
Czy antykapitaliści uważają, że w niekapitaliźmie mieliby więcej niż mają teraz, czy po prostu mają ból dupy, ze inni maja wiecej i marzy im się, żeby wszyscy nie mieli nic?


@Mineciarz69: Wszyscy to nie mają nic w kapitalizmie, wystarczy dokonać matematycznego zaokrąglenia i wszystko staje się jasne. Przede wszystkim chodzi o to, żeby nie było ludzi co posiadają większość światowego majątku, gdy reszta nie ma nic.

@stanleymorison

A mnie zawsze bawi,
  • Odpowiedz
Po drugie, nie rozumiem czemu ktoś miałby się nie identyfikować z sukcesem finansowym swoich rodziców? Czemu ojciec po osiągnięciu sukcesu przez swoje dziecko, niejako traktuje to jako swój własny sukces, ale ja jako syn mam się od tego oddzielać


@stanleymorison: Jakby Ci to powiedzieć... Ojciec ma ogromny wpływ na sukces swojego dziecka, a dziecko ma znikomy wpływ na sukces swoich rodziców.
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight:

@Mineciarz69: Wszyscy to nie mają nic w kapitalizmie, wystarczy dokonać matematycznego zaokrąglenia i wszystko staje się jasne. Przede wszystkim chodzi o to, żeby nie było ludzi co posiadają większość światowego majątku, gdy reszta nie ma nic.


to dziwne, wszystko co zarobiłem w życiu było w prywatnych firmach z prywatnym kapitałem. Mam te pieniądze na koncie i wszystkie rzeczy ktore kupiłem też mam i nikt nie rości sobie do nich
  • Odpowiedz
@Mineciarz69:

to dziwne, wszystko co zarobiłem w życiu było w prywatnych firmach z prywatnym kapitałem. Mam te pieniądze na koncie i wszystkie rzeczy ktore kupiłem też mam i nikt nie rości sobie do nich praw. Dlatego proszę o wyjaśnienie co miałeś na myśli


Myślę, że kluczem do zrozumienia jest powrót do lewicowych fundamentów a więc kapitału czyli środków produkcji. Te oczywiście się zmieniły, ale nie zmieniły swoich posiadaczy. Twoje oszczędności, samochód
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight ale co to za projekcje biedaka?
Ta laska to tylko promil bogatych ludzi… jedni na swój dobrobyt zapracowali, inni kupili bitcoiny w odpowiednim czasie, inni wygrali w lotto, jeszcze inni mieli genialny pomysł na startup a jeszcze inni odziedziczyli kasę.
To nie ma nic wspólnego z kapitalizmem i tym, że ty też miałeś szansę się wyuczyć i godnie zarabiać.
  • Odpowiedz
ale co to za projekcje biedaka?

Ta laska to tylko promil bogatych ludzi… jedni na swój dobrobyt zapracowali, inni kupili bitcoiny w odpowiednim czasie, inni wygrali w lotto, jeszcze inni mieli genialny pomysł na startup a jeszcze inni odziedziczyli kasę.

To nie ma nic wspólnego z kapitalizmem i tym, że ty też miałeś szansę się wyuczyć i godnie zarabiać.


@Notes: Oczywiście. Przecież każdy ma taki sam dostęp do edukacji. Na przykład
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight w królestwie zwierząt nie ma kapitalizmu a jednak na świat przychodzą biedne śmieciowe kitku oraz takie których codzienny budżet na saszetki jest większy niż twój na czokoszoki ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Ktoś ci gdzieś obiecał, że świat jest sprawiedliwy? Jeśli tak to był głupcem a ty byłeś naiwny, że w to uwierzyłeś.
Z resztą jeśli ktoś ci obiecuje, że bez kapitalizmu będzie
  • Odpowiedz