Wpis z mikrobloga

Niejednokrotnie słyszymy, że słabo zarabiamy i nie posiadamy dlatego, że nam się nie chce. Nie chce się nam więcej pracować, w drodze do pracy prowadzić dodatkowo firmy, inwestować (pytanie z czego to w liberalizmie tematu tabu, to niefajne i niedobre). Za to ci co posiadają przedstawiani są jako ci, którzy co najmnej cierpią na bezsenność. Jak jest jednak w rzeczywistości? Ten filmik przedstawia istotę kapitalizmu w całej swojej okazałości

https://www.facebook.com/kobietawppl/videos/770460511676851/?app=fbl

Pani, która dostała mieszkania od rodziców sama stwierdza, że pracować to się jej za bardzo nie chce. Ma w końcu inne zajęcia którym się zaciekle poświęca. Oczywiście jak każdy wizjoner od zawsze miała wielkie marzenia. I w wyniku posiadania tych marzeń pewnego dnia stały się one rzeczywistością. Z kolei ci co u tej pani wynajmują będą tymi leniwymi, którym się nie chce. Każdy może być bogaty. Trzeba tylko wcześniej wstawać i mieć marzenia.
#antykapitalizm #nieruchomosci #bekazlibka
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShadyTalezz ok, skoro próbujesz wynaleźć koło na na nowo to nie będę cię od tego więcej odwodził. Zachód sobie przez stulecia wymyślił działajacy system i raczej go nie zmieni. Ale na pewno są tam jakieś kraje na których możesz spróbować stworzyć raj na ziemi bez kapitalizmu. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@Mineciarz69: nie, nie mogę dopóki kapitalizm jest dominującym systemem gospodarczym jest to niemożliwe bo widzi to jako zagrożenie dla kapitału i zawsze interweniuje, no chyba że podasz mi w końcu te przykłady o które prosiłem, to może zmienię zdanie.

Zachód sobie przez stulecia wymyślił działajacy system i raczej go nie zmieni.


powiedział w XV wieku chłop do chłopa o feudalizmie ( ͡°
  • Odpowiedz
@Mineciarz69: chłopie no to czekam na te przykłady, skoro to taka śpiewka tylko to na pewno będzie łatwo bo ja ci mogę polecić całe książki o interwencjach CIA w państwa socjalistyczne, zresztą. Ile razy mam się prosić?

A jeśli nie potrafisz, to skoro kapitalizm jest taki dobry a socjalizm nie działa to po co kapitalizm w ogóle interweniuje? Czemu nie da mu upaść samemu?

Masz na początek fragment wykładu byłego wysokiego rangą oficera
ShadyTalezz - @Mineciarz69: chłopie no to czekam na te przykłady, skoro to taka śpiew...
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz alez to ciekawe zjawisko że te kapitalistyczne kraje zawsze mają takie skuteczne wywiady że niczym pacynki zmieniają na świecie prezydentów i ustoje, natomiast te niekapitalistyczne nie dość że nie potrafią zrobić tego samego w drugą stronę to jeszcze nie potrafią zatrzymać zmian u siebie.
  • Odpowiedz
@Mineciarz69: ile jeszcze fikołków wymyślisz? Już nawet nie próbujesz się odnosić do moich argumentów tylko lecisz najgłupszymi i najprostszymi do obalenia hasełkami.

USA to najpotężniejsze państwo w historii świata, socjalizm zrodził się z kapitalizmu, jako jego krytyka i odpowiedź na niego, odkąd socjalizm istniał kapitalizm zawsze i nieprzerwanie był dominującym na świecie systemem. Zawsze był silniejszy, tak samo jak w czasach feudalizmu chłopi nie mieli wystarczającej siły aby obalić system tak i klasa robotnicza nie ma jej w kapitalizmie.

Bez kapitalizmu nie byłoby soccjalizmu i kapitalizm, ze względu na swoje wewnętrzne sprzeczności sprawia, że socjalizm zawsze się rodzi, dopóki istnieje kapitalizm będzie istniał
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz No a jakoś zarówno feudalizm jak i jarzmo PRL się skończyło xD. No i skąd się bierze ta miażdżąca przewaga kapitalizmu skoro isnieje od 200 lat? Czemu tak łatwo narzucić go innym krajom? Gdyby ludzie byli przeciwko to żadna propaganda ani wywiad nie byłyby w stanie tego zrobić. Udaje się tylko dlatego że większość ludzi chce tego ustroju. Z tego powodu kapitalizm w krajach byłego bloku wschodniego i byłego ZSRR
  • Odpowiedz
w kapitalistycznych państwach ginie około 10 milionów ludzi rocznie z głodu, nie wspominając o historycznych zbrodniach takich jak wielki głód w Indiach


@ShadyTalezz: Co to za jakiś urojony chochoł? Może wspomnisz o zbrodniach komunistów i socjalistów których było dużo więcej proporcjonalnie. Bogate Państwa dlatego wprowadzają socjalizm, ponieważ ich na to stać by przekupić nierobów (czyt. swoich wyborców) i jeśli spadnie poziom życia (a jeśli wprowadzi się socjalistyczne pomysły to napewno
  • Odpowiedz