Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie karkówkę su vi sposobem Mirkosoft. 60.5°C/24h. Powiem wam że robi wrażenie. Mięsko idealnie miękkie, sprężyste, zero jakiś chrząstek które by stawiały opor. No generalnie 10/10 Tylko następnym razem pomine sos bo śmierdzi sakramencko w całym mieszkaniu xD ale to dlatego że miałem woreczek strunowy i część zapachu wydostała się. #gotujzwykopem #sousvide
Itslilianka - Zrobiłem sobie karkówkę su vi sposobem Mirkosoft. 60.5°C/24h. Powiem wa...

źródło: temp_file3604711045232951070

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Itslilianka: z czym podałeś? Czy taka dobra, że zeżarłeś palcami stojąc nad deską do krojenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tak, zdarzyło mi się tak zjeść 500g szarpanej wieprzowiny sous vide)
@Mirkosoft masz pakowarkę która pozwala na pakowanie płynnych rzeczy (mam na myśli sos/ kwas mlekowy w przepisie)?
  • Odpowiedz
@Itslilianka: różnie bywa z tymi zgrzewarkami. Moja kupiona lata temu w lidlu nie zapakuje nic z płynem, jak płynu jest bardzo mało a worek odpowiednio duży to nauczyłem się to ogarnąć, ale przypuszczam że karkówki z tego przepisu juz bym nie zapakował. Teraz w lidlu jest juz inny model pakowarki i chyba da rade na mokro.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Jeśli pytasz czy mam pakowarke komorową to nie, mam la.va v300. Ja listwową zapakuję nawet 5l ciepłego rosołu, zwlaszczą tą.
Natomiast co do przepisu to takie małe ilości sosu rybnego wsiakają spokojnie w mięso i przyprawy więc nie powinno być problemu z pakowaniem. Opcjonalnie możesz po wlaniu płynu wmasować go trochę w mięso.
  • Odpowiedz