Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k tyle że w dolarach - czy pracując zdalnie dla USA, macie jakieś wizy pracownicze? Przeglądałem przed chwilą sekcje na LinkedIn ofert pracy typu zlecenie, zdalnie i chyba wszystkie wymagają albo pracy z terenu USA, pozwolenia na pracę lub jakiejś wizy. Czy są ogólnie praktykowane umowy b2b w polskim rozumieniu tego słowa, czy to raczej biały kruk oferta?
  • 13
@wafel93: Nie mam wizy pracowniczej, kiedyś miałem B1/B2. Normalnie faktury im wystawiam, nawet nie wysyłam, bo im to nie jest potrzebne. Robię to tylko dla celów podatkowych w PL.

Co innego jak masz ichni odpowiednik UoP.
  • 0
@Oskariat: @odysjestem @BreathDeath @notBart @TomSz ja rozumiem jak działa umowa b2b, czy nawet założenie spółki - pytanie czy podmioty w USA faktycznie takie podpisują. Bo jak patrzę na oferty filtrując po "kontrakt", to praktycznie wszyscy wymagają wizy lub pracy z USA. Dlatego też się zastanawiam czy czyste B2B w USA dla programisty z EU to totalnie biały kruk, po prostu nie ma ofert wiele i są dla wybranych, czy wszyscy wizy
@wafel93: Ja bym obstawiał, że te zapisy to taki dupochron, dlaczego nie chcesz zatrudnić nielegalnego mudżyna, co właśnie wjechał do NM i szuka roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie sam bym pewnie dał podobny zapis, gdybym szukał podwykonawcy. A tak to aplikuj Mirek, w notatkach dodaj, że chcesz być subcontractor i, że jesteś non-US person to zrozumieją
@wafel93: ja jestem na kontrakcie 1099, co w ichniejszym przypadku oznacza b2b. Nie mam wizy, jedyne co to musiałem wypełnić formularz do IRS, który mówił, że podatki będę odprowadzał w Polsce.