Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę dziś o #lodz, ze nadchodzi dla tego miasta złoty czas. Z powodu splotu czynników historycznych Łódź jest wielkim paradoksem, dużym ośrodkiem w sercu kraju, a jednak na uboczu. Powód? Pozaborowe zaszłości związane z #kolej. Ale to się niedługo zmieni. Łódź ma szansę mieć najlepszą siatkę połączeń kolejowych ze wszystkich miast w kraju. Pewna jest budowa kolei dużych prędkości, gdzie będzie można z prędkościa 250 km/h dojechać do Warszawy, Wrocława, Poznania, Gdańska, Katowic. Do Warszawy w pół godziny, reszta wymienionych miast w godzinę. To jest game changer, skala przeskoku jest wręcz nieprawdpodobna. A dotychczas nie było nawet #!$%@? zwykłego połączenia wschód-zachód przez miasto XD. Teraz w budowie jest tunel konwencjonalny i tunel KDP, niesamowity potencjał uwolni się w najbliższych latach. Za 10 lat każdy będzie chciał tam mieszkać. Dziś wszyscy śmieją się z Łodzi, jutro to Łódź będzie się śmiać z nich. Nie jestem z Łodzi jak coś, ale jestem przekonany, że to miasto czeka świetlana przyszłośc.

#polska #inwestycje #infrastruktura #cpk #przemyslenia #gospodarka #nieruchomosci
aei9077 - Tak sobie myślę dziś o #lodz, ze nadchodzi dla tego miasta złoty czas. Z po...

źródło: 1676960105_dguxbh

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@aei9077 Łódź to polskie miasto które najmocniej zyska na ewentualnej budowie CPK. Ogólnie całe województwo łódzkie będzie pełniło funkcję logistycznego centrum Polski.
  • Odpowiedz
  • 4
Łódź to polskie miasto które najmocniej zyska na ewentualnej budowie CPK. Ogólnie całe województwo łódzkie będzie pełniło funkcję logistycznego centrum Polski.


@DonTadeo: Nawet sama kolej bez lotniska, choć lotnisku też kibicuję (dla Warszawy efekt uboczny w postaci uwolnienia miejsca pod całkiem nową dzielnicę to też wielki benefit) . Mało się mówi ogólnie jakiego boosta w nadchodzących latach dostanie Łódź i jak gigantyczny on będzie. Bardzo ważna i niedoceniana sprawa.
  • Odpowiedz
  • 1
Propagandówka wjechała na pełnej. Jednego tunelu nie skończyli budować, a chłop już o drugim piszę co to będzie, jak go wybudują. XD


@mrsopelek: Ale jaka #!$%@? propagandówka? I czyja? XD Napisałem se, że miasto w którym nawet nie mieszkam dostanie mega kopa po wybudowaniu wreszcie normalnej kolei, a ty już masz taki sprany łeb, że propagandę węszysz XD Szkoda ryja strzępić na takich jak ty. Co z tego, że nie skończyli
  • Odpowiedz
Ogólnie całe województwo łódzkie będzie pełniło funkcję logistycznego centrum Polski.


@DonTadeo: juz pełni i to bez CPK, wystarczyły autostrady
  • Odpowiedz
  • 2
Bo tu mieszkam, w przeciwieństwie do ciebie jak sam wspomniałeś :)


@mrsopelek: Dalej nie wiem czyja by to miała być propagandówka i po co. Te inwestycje, które wymieniłem nie są w żaden sposób kontrowersyjne, wszystkie opcje polityczne je popierają i na pewno powstaną. Faktycznie, trzeba tam mieszkać, żeby wiedzieć że tunel konwencjonalny jest w trakcie drążenia a tunel KDP ma pozwolenie na budowę i zaraz będzie wykonawca. Ale plusy od matołów
  • Odpowiedz
@aei9077: Przestań się już #!$%@? podniecać jakbym nie zabił brawa Twojej córce po występie na apelu. Ludzi od dzbanów i matołów wyzywasz, a w łeb byś dostał, to byś nie wiedział gdzie lewo, a gdzie prawo. Wyjaśniłem Ci, że jednego tunelu nie skończyli budować, to nie ma co pisać co będzie za 10 lat, jak skończą drugi z całą trasą, a Ty się podniecasz, że jeden wiercą od paru lat, a
  • Odpowiedz
@aei9077: Teraz powoli coś idzie do przodu. Ale rozwalało mnie jak Łódź robi ogromną modernizacje dworca fabryczna, po czym trzeba było czekać grubo ponad 5 lat od otwarcia żeby były jakiekolwiek połączenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Za 10 lat każdy będzie chciał tam mieszkać.


@aei9077: Panie Midel niech Pan już zluzuje, my wiemy że kawalerki 25 metrów na Bałutach to najlepsza inwestycja ever i że już niedługo będzie fundusz ETF na Łódzkie kurniki inwestycyjne wprowadzony przez Black Rocka ^^
  • Odpowiedz
  • 0
Przestań się już #!$%@? podniecać jakbym nie zabił brawa Twojej córce po występie na apelu. Ludzi od dzbanów i matołów wyzywasz, a w łeb byś dostał, to byś nie wiedział gdzie lewo, a gdzie prawo. Wyjaśniłem Ci, że jednego tunelu nie skończyli budować, to nie ma co pisać co będzie za 10 lat, jak skończą drugi z całą trasą, a Ty się podniecasz, że jeden wiercą od paru lat, a na drugi
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że do tego czasu o którym mówie Midel razem z resztą flipperów zostanie zdelegalizowany.


@aei9077: Mowa o tym czasie który nigdy nie nastąpi?
  • Odpowiedz
@aei9077: a czy czasami najważniejszym elementem nie są prestiżowe uczelnie do których studenciaki będą chciały na studia iść?

Zazwyczaj to wygląda tak, że kaszojad chce studiować w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, dlatego korporacje tam inwestują i kaszojady tam zostają.
Myślisz że komunikacja w Łodzi sprawi, że ludki będą chciały tam studiować mieszkać i pracować?
  • Odpowiedz
a czy czasami najważniejszym elementem nie są prestiżowe uczelnie do których studenciaki będą chciały na studia iść?


@#!$%@?: A co jest nie tak z łódzkimi uczelniami? Akurat PŁ i UMED stoją wysoko w rankingach
  • Odpowiedz