Wpis z mikrobloga

GNOME Shell - gówno.
KDE Plasma - gówno.
Cinnamon - miód i orzeszki.
Aplikacje GNOME - miód i orzeszki.

Aplikacje KDE - gówno.
Aplikacje Cinnamon - gówno.

Idealne połączenie to Cinnamon z aplikacjami GNOME.

GNOME by wygrał, ale podejście do zarządzania aplikacjami w GNOME Shell jest wprost z urządzeń mobilnych, a nie z PC.
Też brakuje, żeby rozszerzenia nie stawały się przestarzałe i porzucane co chwilę.

Wobec KDE nie mam żadnych oczekiwań, po prostu zbyt wiele do zmiany, żeby w ogóle podejmować temat.

A że Windows to wiadomo, że gówno w całości.
#linux #gnome #kde #cinnamon #windows
  • 16
  • 1
@BooB: Otóż nie używam ziemniaka, wszystkie środowiska działają mi płynnie, ale nie podoba mi się estetyka, wygoda użytkowania wszystkiego poza Cinnamon z aplikacjami GNOME.
  • 0
@BooB: Daj mi pasek zadań z Cinnamon w GNOME, i mogę używać GNOME.
I niektóre zachowania menadżera okien z Cinnamon też niezbędne.
Byłby git, bo jednak GNOME jest szybciej rozwijane (chociażby Wayland).

Rozszerzenia niektóre rzeczy poprawiają w GNOME Shell, ale wielu rzeczy nie.
Są porzucone rozszerzenia, które coś poprawiały, no ale ich już nie ma.
By trzeba samemu wszystko pisać znowu. xD
  • 1
Jak dla mnie KDE powinien zniknąć, GNOME powinien się poprawić, i nic więcej niż GNOME nie potrzeba.

Następny krok - ujednolicić kontrolki z webem razem z OpenUI.
Przenieść rysowanie kontrolek do WebGPU (który jest używalny poza webem, tak samo jak WASM).
W ramach tego zrobić "meta DOM", który daje dostęp do niskopoziomowego kontrolowania kontrolek w web, z zachowaniem zalet kontrolek webowych jak dostępność, narzędzia deweloperskie itd.

I cyk, i mamy mega standard
@look997 żartowałem przecież, używaj to co lubisz i co Ci psuje, mi akurat gnome bardzo pasuje, oczywiście kilka rozrzedzeń potrzebuje, ale według mnie jest fajny, fajnie się go customizuje i działa spoko :) KDE dla mnie jest ładne, fajne, ale rakowe w customizacji bo łatwo się #!$%@?ć i wszystko popsuć :) Cinnamon dla mnie to takie upośledzone KDE, ale jak mówiłem, kto co lubi i jakie ma nawyki ( ͡° ͜
Jak dla mnie KDE powinien zniknąć, GNOME powinien się poprawić, i nic więcej niż GNOME nie potrzeba.


@look997: no tak, powinien być tylko jeden standard, wszystko inne musi zniknąć - "ein reich, ein volk, ein desktop environment".

Jak chcesz mieć narzucone wszystko z góry to masz Windowsa i Maca.
  • 0
@crazy_wolf: Generalnie nie lubię tego że jest pasek na górze. W GNOME Shell tak jest, w tym co podałeś też (Elementary OS widziałem kiedyś nie raz).
Pewnie nie taki zły, bym mógł sprawdzić.
Tylko jak to się rozwija? Waylanda już obsługuje? To jest jakoś bezpośrednio powiązany z GNOME, i na bieżąco jest z GNOME-ową bazą aktualizacji? W sensie, czy otrzymuje np. wsparcie Wayland równo z GNOME?
Jak dla mnie KDE powinien zniknąć, GNOME powinien się poprawić, i nic więcej niż GNOME nie potrzeba.


@look997: na szczęście jedyne czym możesz zarządzać to swoim kompem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cinnamon - miód i orzeszki.


Jak w kwestii rozumienia UI zatrzymałeś się w czasach Windows XP, to tak.
  • 0
na szczęście jedyne czym możesz zarządzać to swoim kompem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Uh, żebyś wiedział co mi się udało przewidzieć. Co najmniej mam myślenie, jakie mają czasem wielcy rewolucjoniści standardów. :)

Jak w kwestii rozumienia UI zatrzymałeś się w czasach Windows XP, to tak.


@L3gion: A co jest takie super w innym UI?
GNOME by wygrał, ale podejście do zarządzania aplikacjami w GNOME Shell jest wprost z urządzeń mobilnych, a nie z PC.


@look997: Bzdety, GNOME się kompletnie nie nadaje na ekrany dotykowe czy urządzenia mobilne. Nie bez powodu Purism stworzył własnego shella o nazwie Phosh na swoje telefony, zamiast po prostu wykorzystać GNOME Shell skoro i tak desktop bazuje na GNOME.

GNOME jest projektowane na ekrany z dużym DPI i dużo korzysta też
Jak dla mnie KDE powinien zniknąć, GNOME powinien się poprawić, i nic więcej niż GNOME nie potrzeba.


Następny krok - ujednolicić kontrolki z webem razem z OpenUI.

Przenieść rysowanie kontrolek do WebGPU (który jest używalny poza webem, tak samo jak WASM).

W ramach tego zrobić "meta DOM", który daje dostęp do niskopoziomowego kontrolowania kontrolek w web, z zachowaniem zalet kontrolek webowych jak dostępność, narzędzia deweloperskie itd.


I cyk, i mamy mega standard