Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupiłem sobie dom z garażem. Wymienię rzecz jasna zamki w drzwiach. Ale oprócz tego są dwa kolejne problemy w postaci bramy wjazdowej i bramy od posesji. Oczywiście ufam sprzedającemu, że odda mi wszystkie piloty do bram, ale wolę nie ryzykować dobytku, bo może jednak sprzedający okaże się złodziejem i postanowi wyczyścić chatę.
Do rzeczy - czy da się samemu w jakiś sposób przeprogramować te bramy tak, aby stary pilot na pewno nie działał w parze z bramami?
Wiem, że czasem zdarza się że system z allegro zainstalowany w twojej bramie i w golfie sąsiada są ze sobą na tyle blisko, że otwieranie golfa otwiera też bramę, ale nie znam się na tym na tyle żeby wiedzieć, co jest możliwe i na ile da się zabezpieczyć w takiej sytuacji

#pytanie #elektronika #brama #garaz #sterowanie #dom #pytaniedoeksperta #budownictwo #budujzwykopem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
złodzieje nie potrzebują klucza (tymbardziej takich pilotów) aby #!$%@? chate, lepiej kup ubezpieczenie od kradziezy a nie w zamki się bawisz


@SupreminTHC: ubezpieczenie tez nie zawsze dziala ale generalnie masz racje bo do tego najlepsi zlodzieje sa na wolnosci
obejdź dom dookola i się sam zastanów, którędy da się wejść. Okna od piwnicy, przejście od strony garażu


@programista15cm: no na tyle inteligentny to jestem - myślałem że jakieś szczegóły wymienisz, ale w sumie większość rzeczy pewnie i jest dość trywialna
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm @SupreminTHC
Panowie ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie XD ja chce po prostu sprawić, żeby nie było tak, że syn właściciela zostawił sobie klucz od bramy i wpadnie na genialny pomysł podpisywania się przed kolegami i otwierania mi jej w nocy, więc chce wiedzieć jak zadbać o to, bym miał pewność, że do bramy są tylko 3 piloty a czwarty, który został u nich,
@mirko_anonim: wszystko zależy co tam masz

Są zasadniczo dwa rodzaje systemów. Pierwszy, który nasł#!$%@? jednego klucza i tam piloty się kopiuje więc każdy z punktu widzenia bramy jest taki sam. Tu nic poza wymianą centralki raczej nie zrobisz.
Drugi typ zapisuje klucze, dodanie kolejnego trzeba zrobić na centralne. Tu wystarczy reset sterownika i dodanie pilotów od nowa.

Co do włamywaczy to niezależnie od systemu jak będą wystarczająco uparci to sobie otworzą,
ja chce po prostu sprawić, żeby nie było tak, że syn właściciela zostawił sobie klucz od bramy i wpadnie na genialny pomysł podpisywania się przed kolegami i otwierania mi jej w nocy,


@mirko_anonim: to podchodzi pod wlamanie i bedzie jednym z pierwszych podejrzanych