Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam 28 lat i odnoszę wrażenie, że jestem opóźniony w rozwoju, ale niekoniecznie w złym tego słowa znaczeniu. Też tak macie? xD

Dziś spostrzegłem, że dopiero teraz zacząłem odkrywać w sobie pasje. Wcześniej co najwyżej bierny kibic futbolu, teraz sam gram amatorsko w piłkę nożną w B klasie (xD), zacząłem chodzić na siłownię i sprawia mi to dużo frajdy, nabyłem sporo wiedzy na temat dietetyki i odżywiania, zmieniłem nawyki żywieniowe na znacznie lepsze, rzuciłem alkohol, kupiłem lustrzankę i zacząłem fotografować wszystko co popadnie, zdałem prawko i kupiłem motocykl, zacząłęm bawić się detailing (mam bzika na punkcie motoryzacji), kupiłem teleskop i zacząłem odkrywać nocne niebo, prócz astronomii zacząłem się interesować fizyką, szczególnie kwantową (tak, serio xd), w szkole był ze mnie niezły przygłup, a z samej fizyki ledwo zdałem w ostatniej klasie maturalnej w liceum :D zawodowo też można powiedzieć zaczynam się spełniać, wcześniej byłem 3 lata w wojsku jako szeregowy, zwolniłem się, bo miałem przerost ambicji ponad stopień, teraz co prawda dopiero co zrobiłem sobie prawko, żeby pojeździć ciężarówkami (ot, takie marzenie z dzieciństwa), to w tym roku idę na kurs oficerski i zaczynam zabawę z wojskiem od nowa :D tylko kobity jak u boku nie było, tak cały czas nie ma.

W planach mam, już po odbyciu kursu ofickerskiego, wyprowadzkę od rodziców z miasta powiatowego do wojewódzkiego, ewentualnie na jego obrzeża. Odłożone mam ok. 200 tys. zł, z jednej strony mega jarają mnie duże miasta, z drugiej strony od zawsze mieszkałem w dużym domu i po głowie chodzi mi postawienie swojego małego klocka gdzieś na obrzeżach :) Będę chciał kupić vana i podróżować nim po świecie, rozwijać pasje takie jak piłka nożna, motoryzacja, astronomia, fotografia czy gotowanie. Będę chciał poszukać też nowych - nauczyć się gry na instrumencie, wymasterować jakiś język obcy, niekoniecznie angielski, marzy mi się nauczyć włoskiego lub hiszpańskiego, totalnie nie potrafię też tańczyć, więc i tego chciałbym się nauczyć. Kiedyś z ojcem dużo grałem w szachy, więc chciałbym do tego wrócić, w dużym mieście będzie o to łatwiej. A to tylko garstka tego co mi do teraz do głowy akurat przyszło :D

Szkoda, że ten etap w życiu przyszedł tak o 10 lat za późno. Byłbym teraz w zupełnie innym miejscu. W wieku 15 lat potrafiłem choćby pisać zaawansowane pluginy do cs, ale byłem wtedy nieświadomym człowiekiem i nikt nie potrafił mnie nakierować na odpowiednią drogę, żałuję, że nie zostałem choćby programistą, bo sprawiało mi to frajdę. Możliwe, że teraz wybrałbym studia związane z astronomią, fizyką czy dietetyką. Teraz jestem skazany na wojsko, ale tego nie żałuję, byłem jako szeregowy i w ogólnym rozrachunku dobrze się bawiłem, teraz będę jeszcze lepiej :)

A jak wyglądało moje życie w wieku 25 lat? W tygodniu praca, leżenie i granie w cs, w weekend studia i chlanie, ewentualnie jak weekend był wolny to leżenie i chlanie. Odnoszę wrażenie, że byłem na skraju depresji, moje życie było nudne i przykre. Wychodziłem na spacery, żeby rozmyślać nad życiem, podczas których potrafiłem się rozpłakać przechodząc obok podstawówki w której się uczyłem albo na inną z pozoru błahą myśl. Nawet nie wiem, w którym momencie mi się polepszyło.

Muszę popracować jeszcze nad pewnością siebie i poczuciem własnej wartości. Wydaje mi się, że nawet z zwykłych sytuacjach mam bardzo wysoki głos, bo nie czuję się w nich komfortowo. Jakiś rozładunek w nowym miejscu, rozmowa z nieznajomym przez telefon czy z panią na kasie w sklepie, w urzędzie czy wśród ludzi, których w jakimś stopniu znam, ale nie na tyle, żeby czuć się wśród nich pewnie, no w każdej z tych sytuacji jestem miękką pipą xD

Do trzydziestki będę zupełnie innym człowiekiem, szczególnie porównując się do siebie o 5 lat młodszego :)

#przegryw #depresja #niebieskiepaski #alkoholizm #gorzkiezale #rozwojosobisty #wychodzimyzprzegrywu #psychologia #samorozwoj #hobby #gownowpis



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
@mirko_anonim: może Ty masz dwubiegunówkę, tylko bardzo duże okresy między fazą manii a depresji - wcześniej cs picie i rozchwianie emocjonalne a teraz nagle przebudzenie jakieś zainteresowanie wszystkim że niemal doby brakuje :P

działaj sprawnie, rozwijaj się i się nie porównuj do innych tylko idź do przodu z pasjami