Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Słuchajcie, pracuję zdalnie jako programista. Po ponad 2 latach otrzymałem wypowiedzenie umowy o pracę. Uzasadnieniem była niska efektywność i zła jakość kodu. Nie wiem czy chciałbym się w ogóle bawić w jakieś pozwy, ale zacząłem się zastanawiać czy po mojej stronie nie ma jednak trochę racji... Stan faktyczny uzasadnienia generalnie się zgadza, ale... (1) nikt nigdy nie powiedział mi, że coś mu się w mojej pracy nie podoba, więc co oczywiste (2) nie było ze strony pracodawcy żadnej próby naprawienia tej sytuacji; (3) ja sam wykazywałem się jednak inicjatywą i zwracałem uwagę na szerszy kontekst problemów, ale wszelkie uwagi zdawały się być ignorowane; (4) dość późno, ale szukałem kontaktu u bezpośredniego przełożonego (gdy widziałem, że z project managerem nic nie załatwię), ale ten nawet nie odpisywał i trwało to kilka miesięcy; w końcu udało się spotkać, ale w zasadzie gadał ogólnikami po czym znowu nabrał wody w usta i mnie unikał.

Czy na pracodawcy nie ciąży obowiązek jasnego zakomunikowania własnych oczekiwań w celu naprawy problemów? Czy unikanie rozmowy z podwładnym nie jest jednak dla pracodawcy okolicznością obciążającą?

#pracbaza #praca #programista15k #prawopracy #pracait #sadpracy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przecież to wina scrum mastera, że cię nie yebał na retrospektywach żę za mało dostarczasz w sprintach. To też zadanie Scrum Mastera żeby przydzielać ci kursy do zrobienia w wolnym czasie oraz książki do przeczytania
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: twój pracodawca chyba zapomniał, że to nie USA, że można wywalić kogoś z UoP według swojego widzimisię xD jeśli jest faktycznie tak jak mówisz to brzmi jak praktycznie wygrana sprawa w sądzie pracy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: "proszę wysłać pocztą" i cyk L4 od psychiatry.

A tak poza tym to w dupę sobie mogą wsadzić takie uzasadnienie. Skoro co miesiąc odbierali twoją pracę, to najwyżej mogli ci teraz zwrócić uwagę.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @nad__czlowiek No właśnie ten Scrum był mocno dyskusyjny. Oficjalnie był, ale w praktyce to nawet koło Scruma nie leżało. Nie mieliśmy retrospektyw. Wręcz sam musiałem proponować zrobienie takiego spotkania, żeby sobie pewne rzeczy kompleksowo wyjaśnić wewnątrz zespołu.

@walokid Szereg czynników wpływał na niską efektywność. Jak już wyżej wspomniałem, sama organizacja pracy zostawiała dużo do życzenia. Niby były sprinty, ale cały czas coś dochodziło nowego. I w zasadzie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Idź do sądu i nawet się nie zastanawiaj. Janusze likwidują stanowiska i to jest normalna kolej rzeczy a Ty musisz to udowodnić, że doszło do likwidacji stanowiska. Nie daj się nabrać czasami na fałszywe oferty pracy oraz nie bądź głupi i się nie obwiniaj. Bierz prawnika i ubiegaj się o stosowne odszkodowania oraz odprawę. Powodzenia

  • Odpowiedz
@gharman: oczywiście, że na UoP nie może zwolnić bez powodu, to nie B2B. Jeśli chcą go zwolnić z powodu słabej wydajności, to wszystko musi być dokładnie udokumentowane, powinien być wcześniej jakiś plan naprawczy oraz klarowna komunikacja z pracownikiem. W innym przypadku będzie bardzo łatwo podważyć to w sądzie pracy.
  • Odpowiedz