Wpis z mikrobloga

@Aokx niech płaca miesięcznie za puste mieszkania czynsze. Mi tam nie przeszkadza. Prędzej czy później i tak każdy taki kopnie w kalendarz i nagle na rynek trafia te mieszkania. Mieszkanie raz wybudowane bedzie pracowało dziesiątki lat
@Aokx: aby wynająć mieszkanie, trzeba najpierw w nie zainwestować (wykończyć, umeblować, instalacje itd.). W przypadku wynajmu poniesiony koszt zwróci ci się najwcześniej po 2 latach, a lokatorzy będą generować zniszczenia. Nie dziwię się, że nie wynajmują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą weź tu pilnuj i zarządzaj trzydziestoma mieszkaniami na wynajem. To by trzeba było już kogoś zatrudnić do ogarniania tego.
@G06DbT: prawo chroni nie płacących trochę z innego powodu, po prostu kuleje trochę definicja lokatora i miru domowego. Trudności z eksmisją są po to, żeby zablokować takie sytuacje skupowania części własności do mieszkań (np. mieszkanie z PRLu, do którego prawo ma troje rodzeństwa, ale mieszka w nim z jakiegoś powodu jedna rodzina jednego z rodzeństwa, reszta jest skłócona) i podnoszenia czynszu do niebotycznych rozmiarów w celu wykurzenia reszty lokatorów i przejęcia
prawo chroni nie płacących trochę z innego powodu


@gokotgo: no ja pamiętam, że prawo zmieniono przez "kamieniczników z warszawy". I kiedyś było okej, bo jak lokator ci nie płacił, to szedłeś do gminy/miasta i albo ci miasto płaciło, albo znajdował się dla niepłacących lokal zastępczy.

A teraz żebyś mógł kogoś eksmitować, to TY musisz nająć mu mieszkanie zastępcze. No super biznes. Państwo umywa rączki, i nie bierze odpowiedzialności za swoich obywateli.
@G06DbT: dla kogo było dla tego było ok, np. moja babcia na starość musiała się przeprowadzić z mieszkania, w którym mieszkała całe życie, 75 lat i "wynajmowała" od państwa po cenie, na którą ją było stać. Potem znalazł się właściciel, podniósł czynsze, ona nie rozumiała czemu nagle ma długi i musi płacić 3 razy więcej, stresy, przeprowadzka (to trzeba oddać, że państwo w końcu znalazło dla niej mieszkanie zastępcze) i niedługo
w statystyce są puste bo jest wynajęte i nikt nie płaci za to podatku od najmu?


@Lamberjack: Też o tym pomyślałem. W końcu skoro umowa najmu jest gówno warta bo najemca może mieć ją w dupie, to jaki ma sens? Nawet lepiej dla właściciela, bo wtedy może zgłosić pasożytów jako włamywaczy i eksmisja staje się dużo szybsza. Jedyne co to ryzyko #!$%@? do US, ale jak właściciel pomyślał o tym zawczasu