Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#dzieci #rodzina
Macie jakieś sposoby na to, żeby mieć trochę odpoczynku od 1.5 dziecka? Wymaga ono nieustannej uwagi dorosłych i biegania za nim, żeby sobie coś nie zrobiło, w jednym pokoju nie chce siedzieć zamknięte, jak się zostawi to od razu ryk. Czy są jakieś zabawki które bankowo zajmą je na godzinę? Na pół godziny? Tylko nie mówcie, że telewizor mu włączyć.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 26
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie ma. 1.5 roczniak nie jest w stanie skupić się na czymś sam przez godzinę. Może 15-20 minut np. na zabawie pokrywkami od garnków, ciaganiem drewnianego zwierzaka na sznurku lub na latającym balonie. Czekać, jeździć, obserwować. Wyrośnie z tego za kilka lat.
  • Odpowiedz
Macie jakieś sposoby na to, żeby mieć trochę odpoczynku od 1.5 dziecka?


@mirko_anonim: zajmować się dzieckiem naprzemiennie, jak zajmuje się mama, to tata ma czas zrobić coś innego i odpocząć i odwrotnie.

Wymaga ono nieustannej uwagi dorosłych i biegania za nim, żeby sobie coś nie zrobiło, w jednym pokoju nie chce siedzieć zamknięte, jak się zostawi to od razu ryk.


@mirko_anonim: takie już są dzieci.

Czy są jakieś zabawki które
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ja tam włączam tv lub piosenki ze Spotify jak jestem sama a chcę sobie zrobić kawę i ją w spokoju wypić. Ale jak dla Ciebie ta opcja odpada to tylko opieka naprzemienna, nie ma się co męczyć razem.
Spacery. Może potrzebuje dużo ruchu, idźcie na plac zabaw albo do jakiegoś parku, jak się wywróci na trawniku to nic się nie stanie. Ja nie latam za dzieckiem po domu chyba że zrobi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: poszukaj niani na lokalnej grupie fb. Te od "Szlachta nie pracuje" odrzucisz po przejrzeniu profilu, a takiej nani tylko do zabawy zapłacisz nawet mniej niż 15zł/1h. Jak dziecko robi kupy o w miarę regularnej już porze, to możesz zacząc sadzać na nocniku z książeczkami lub bajką. Nie ma co stygmatyzować tak telewizora.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim lżej nie będziesz miał jak zacznie dosięgać do ostrych przyrządów z kuchni - to dopiero początek.
U mnie teście nie byli rozwiązaniem, bo kończyło się na telefonie i #!$%@? jaja - taka opieka.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na godzine w tym wieku, to raczej slabo.
Jezeli dziecko lubi biegac, to zorganizowac mu bezpieczna przestrzen do biegania w domu - korytarz. Mozna tam postawic taki tunelik z Ikei, dokupic takie duze piankowe klocki, niech ma tor przeszkod i walczy, a ty dopinguj. Jak sie wyszaleje to do krzeselka takiego do karmienia - kupic ciastoline, albo zrobic - dac do raczki plastikowe sztucce, albo foremki i sie przez chwile
  • Odpowiedz
@LubieSzaszylkiZLublina: sposób na trochę oddechu przy półtorarocznym dziecku? Zaciążyć żonę i potem poza już 2i pół rocznym dzieckiem mieć noworodka i jeszcze w nocy nie mieć spania. Jak ten noworodek zacznie się bawić to już będzie można starsze posłać do przedszkola. A w domu będzie znowu półtoraroczniak. Świetny pomysł, taki z deszczu pod rynnę.
  • Odpowiedz
Macie jakieś sposoby na to, żeby mieć trochę odpoczynku od 1.5 dziecka?


@mirko_anonim: Tak, zostaw takiego małego gówniaka samego, to później będziesz płakał i latał po szpitalach (albo i po wykopie) szukając pomocy.

Jak się drze, to dobrze, przynajmniej wiesz, że żyje i gdzie jest. Jak "zajmie się sobą" i zacznie siedzieć cicho, to będziesz miał większy problem.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim moj sie bawi bardzo duzo sam. Ale ja nie biegam za mlodym, wystarczy ze mam w domu zabezpieczone krawedzie stolu, noze itp poza zasiegiem dziecka, barierke na schody. To, ze sie przewroci to jest normalny etap rozwoju. Niech poznaje swiat i swoje cialo, to dodaje mu pewnosci siebie i poczucie niezaleznosci. Czego go uczysz ciagle biegajac za nim? Ze do kazdego kroku musi miec rodzica? Czy Ty uczac sie jazdy na
  • Odpowiedz