Wpis z mikrobloga

Także nie, w Polsce jest fatalnie z dostępnością szaletów


@ukradlem_ksiezyc: Nie, fatalnie to jest w Belgii i Francji.
W Brukseli jest moze kilka stacji metra, ktore posiadaja szalety miejskie platne - niezbyt czyste.
Generalnie niektore stacje metra z centrum cuchna uryna z daleka, tak ze sie nie da oddychac.
Nawet nie ma co porownywac - w Polsce naprawde standardy o wiele wyzsze.
jest zdziwienie, bo jak nie ma w okolicy kosza, to kulturalny i cywilizowany człowiek chowa takiego śmiecia gdzieś do torby/plecaka, żeby wyrzucić w domu, albo trzyma w ręce aż nie trafi na kosz. Jak nie ma w okolicy toalety też się raczej trzyma aż się dotrze do jakiejś, a nie robi pod siebie, bo akurat się zachciało, gdy nie ma szaletu obok. Może nie ma tych koszy co 20 metrów, ale prawie
@Wszystko_albo_nic:
OK, w takim razie mam złe porównanie, bo porównuję z USA. Tam nawet na parkingach w parkach narodowych masz darmowe szalety z bieżącą wodą. W normalnych parkach miejskich też. I nawet masz takie wodopojnie ("fontannty"?) z których się możesz napić.

W Polsce też bywają szalety miejskie, ale miasta wolą je albo zaniedbywać (i trzymać zamknięte) albo #!$%@?ć bezsensowne opłaty żeby ludzie z nich nie korzystali. Nie rozumiem tej logiki
W Polsce też bywają szalety miejskie, ale miasta wolą je albo zaniedbywać (i trzymać zamknięte) albo #!$%@?ć bezsensowne opłaty żeby ludzie z nich nie korzystali.


@ukradlem_ksiezyc: naprawde, jak sie zwiedzi troche Europy i pomieszka w duzych miastach poza granicami Polski, to mimo wszystko nasz kraj nie stoi tak zle z czystoscia. Moi znajomi, co podrozowali do Polski sa wrecz zachwyceni czystoscia w miastach, dostepem do toalet, higiena w obsludze przy zakupie
Wlochy, ani Grecja nie sa krajami 3go swiata, ale syf jaki tam mozesz spotkac, to glowa mala. Nie badz prosze ojkofobem.


@Wszystko_albo_nic: Nie powiedziałem, że jest u nas syf jak w krajach 3go świata tylko mentalność. Włosi czy Grecy mają inny problem ze swoją mentalnością i brudem na ulicach. No i wzorujmy się na lepszych, a nie gorszych od siebie.
@Krolowa_Nauk

@WaveCreator: jest zdziwienie, bo jak nie ma w okolicy kosza, to kulturalny i cywilizowany człowiek chowa takiego śmiecia gdzieś do torby/plecaka, żeby wyrzucić w domu, albo trzyma w ręce aż nie trafi na kosz. Jak nie ma w okolicy toalety też się raczej trzyma aż się dotrze do jakiejś, a nie robi pod siebie, bo akurat się zachciało, gdy nie ma szaletu obok. Może nie ma tych koszy co 20
Nie powiedziałem, że jest u nas syf jak w krajach 3go świata tylko mentalność.


@Arluk: to nie wiem o czym piszesz w watku o smieceniu.
Czy nasza mentalnosc powoduje, ze jestesmy syfiarzami, czy nie? Cos tu nie pojmuje twojej logiki.
@Wszystko_albo_nic: Czytanie ze zrozumieniem.

Nasza mentalność sprawia, że problem jest zamiatany pod dywan tak długo, aż nie osiągnie punktu krytycznego albo nie przegnie się pałka, mówiąc kolokwialnie.
jest zdziwienie, bo jak nie ma w okolicy kosza, to kulturalny i cywilizowany człowiek chowa takiego śmiecia gdzieś do torby/plecaka, żeby wyrzucić w domu, albo trzyma w ręce aż nie trafi na kosz

@Krolowa_Nauk: Ty to zrobisz, ja to zrobię, ale i tak ciągle widzę syf - butelki, kartony, jak była pandemia to oczywiście maseczki jednorazowe na każdym kroku. Może to tylko w Toruniu mamy takich brudasów.

Ludzie muszą mieć pod