Wpis z mikrobloga

Krótko mówiąc Rosja znacząco się umocniła


@Davvs: Krótko mówiąc to Bartosiak odlatuje i albo wie i nakręca (dobry scenariusz) albo nie wie #!$%@? trzy po trzy (odlot totalny).
Wydaje mi się że zamiast chodzić na drinki powinien się edukować jeśli chce mówić o świecie.
Na przykład koło minuty: gdzie są Amerykanie? Redzikowo, Poznań. Nie wiem czy już specjalnie konfabuluje dla Mariuszy czy nie wie bo go nie zapraszają na spotkania albo
@Thorrand: Morda.
Kliknąłem i się dowiedziałem od Zychowicza że od triumfalizmu w lutym 2022 (sic!) jesteśmy (nie wiem jakie my ma na myśli) w głębokim odwrocie (czy też "matni w jakiej oni się znaleźli). #!$%@?. Ale oni grają.
Fragment @50:00

Widzę że dziś na dwie zmiany zasuwacie.
@Ghost2:

No tak... pewnie jakiś opłacony chłop siedzi z listą ludzi na których trzeba pluć, i którym trzeba robić loda :)
Bartosiak jest niewygodny z racji tego co gada, więc spamujesz, że... głupi, pijany... OSZOŁOM. Wpis taki zostanie wyplusowany i durnie pomyślą, że to wiodąca... taka OCZYWISTA narracja...

No cóż ¯\(ツ)/¯
@Davvs: jakoś nie idzie tego słuchać, zazwyczaj bylem w stanie przesłuchać te ich poprzednie rozmowy, ale tutaj naprawdę tytuł „siewcy strachu” pasuje jak ulał.

Szczególnie zabawny jest fragment gdzieś na początku odcinka, w którym mówi że „Ameryka mogła zapobiec wojnie, przenosząc wojsko na Ukrainę” - #!$%@?ąc ze sam pomysł jest z czapy, bo niby na jakiej podstawie i jak wytłumaczyliby to światu?

Takie myślenie życzeniowe to była domena Zychowicza, a Bartosiak
Czyli nie zgadzasz się z tą analizą? A z czym dokładnie? Np. uważasz, że Rosja jest słabsza? USA jest mocniejsze? Europa decyduje?


@Thorrand:
nato powstrzymuje i wykrwawia rosje jedynie wspierając ukrainę bez angażowania pełni sił. nie widzę, żeby europa lekceważyła tematu i jest zgodna co do potrzeby zbrojenia i działania 'jakby wojna miała nastąpić', widać wyraźną mobilizację.
poza tym to co już koledzy wyżej pisali - amerykanie mają swoje bazy w
Jako że słuchałam bartosiaka jeszcze przed wojna na Ukrainie mam takie wrażenie że u niego nie idzie już odróżnić kiedy mówi coś na serio a kiedy pod wyświetlenia. Zanim była wojna na Ukrainie to też ciągle gadał o trzeciej wojnie światowej tylko że przewidywał jakie to zaawansowane technologie nie będą wykorzystywane - bo o tym napisał książkę.
Problem z tego typu osobami jest taki że mieszaja fakty z własną narracja pod własny