Wpis z mikrobloga

Ten filmik pokazuje wszystko co można #!$%@?ć w sytuacji awaryjnej xD

O BMW szkoda gadać bo debil i kropka ale pani kierująca nie lepsza (chociaż i tak się zesracie aLe Un zAJechaUUU mimo, że babka by tam samo się rozbiła gdyby cokolwiek innego przed nią gwałtownie hamowało)

1. Wybór auta - krótkie auta z krótkim rozstawem osi są wybitnie niebezpieczne gdy już wpadną w poślizg, gdyby miała 5 metrowego lincolna towncara to może by wyratowała.
2. Najpierw hamujemy potem skręcamy awaryjnie, tutaj baba rzuciła kierownicą jak frisbee xD
2a. Typ jej zajechał drogę a ona co robi? Bezmyślnie rzuca się na drugi pas, mógł tam już drugi gość ją wyprzedzać z prawej (przypominam w Polsce w określinych warunkach jest to legalne)
3. Nie rób skandynawskiego szarpnięcia, kurde gdyby to był rajd puchar finlandii to baba by pewnie wygrała ten Odcinek Specjalny a tak tylko jebła w barierkę na prostej drodze
4. Guma jest ważna, nie tylko w łóżku ( ͡° ͜ʖ ͡°) opony jakieś chińskie gówno to nic dziwnego, opona jest ważniejsza od ABSu. Sam mam starego grata bez działającego ABSu a wyratowałem poślizg (w komentarzu będzie wideło)
5. Nie drzyj japy agresywnie tylko skup się na tym aby przeżyć najbliższe 5 kluczowych sekund

PS. w opisie filmu napisali że miałą ok. 100km/h ale licząc słupki to było jakieś 120km/h

#motoryzacja #polskiedrogi #stopcham #wypadek
SzubiDubiDu - Ten filmik pokazuje wszystko co można #!$%@?ć w sytuacji awaryjnej xD

...
  • 84
@SzubiDubiDu: z tego co czytałem to miała zielony listek na klapie i 20 lat. W mojej opinii babka w żadnym stopniu nie jest winna. Nowy kierowca, który ledwo się nauczył jeździć i w dodatku zaznaczył ten fakt zielonym listkiem na klapie.
@SzubiDubiDu: @programista15cm w dodatku przy jej piruetach widać, że prawy pas jest CAŁKOWICIE wolny. Szczerze? tacy kierowcy jak ta baba przynajmniej dla mnie stwarzają większe zagrożenie niż te pety w beemwu/audi. Baba klapki na oczy, zero kontroli nad samochodem i zero poczucia co się wokoło niej w ogóle dzieje.


@Damntrain: chyba bezpieczniej nie rozłączać kolumny na lewym pasie gdy się jakieś tiry wyprzedzają
@harrame

@Krupier: szkoda tylko ze jezdzac po p0lsce wyglada to w ten sposob,


Czemu szkoda? Nie jest to zabronione.

jeszcze brakuje zeby szeryf mial kamerke i wrzucal na stop chama albo inne "bandyta z kamerko" ze ktos mu smial mignac dlugimi zeby zjechal z lewego pasa.


Jeśli by tak było to nie dziwię się, że by się wkurzał. Poganiacze to patologia, która nalezyh tępić.

Wtedy oczywiscie wlatuje to samo #!$%@? i
@SzubiDubiDu: Nie da się zdobyć doświadczenia nie popełniając błędów. Jeśli wyciągnęła wnioski (a jeśli rozsądna) to może nawet zapisze się na jakieś jazdy doszkalające. No albo się zrazi i nie będzie jeździć parę miesięcy, ciężko stwierdzić. Podobno miała listek zielony więc niedoświadczona, dalsza dyskusja traci sens.
@nie_ma_chleba: dlatego niżej wrzucilem film CO JA ZROBILEM W PODOBNEJ SYTUACJI więc nie wymadrzaj sie

Wrzucam jeszcze raz

Miałem coś podobnego tylko wolniej (prędkości nie pamiętam bo to było wiosną rok temu) ale przyjmijmy że miałem 50, może 60, baa niech będzie 65 po warszawsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Do ostatniej chwili wierzyłem że typ się zatrzyma przed skrzyżowaniem. Najpierw hamujemy, potem odbijamy, potem korekta, a potem
SzubiDubiDu - @niemachleba: dlatego niżej wrzucilem film CO JA ZROBILEM W PODOBNEJ SY...
ale co to #!$%@? zmienia. Winnym calego zajacia jest sebil z BMW i EOT


@adeekk1989: no sprawa taka, że jak spadnie przed nią drzewo, latarnia, cokolwiek to też się zabije bo nie umie zapanować nad autem
@dobry23: Ale tutaj są sami zajebiści specjaliści od jazdy, z których pewnie niektórzy nawet 18 lat nie skończyli więc jazdę w trasie to znają tylko jak siedzą z boku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta kobieta zachowała się pewnie tak jak z 50% świeżych kierowców i z kilkanaście procent zwykłych, niedzielnych. Takich debili jak ten kretyn w BMW trzeba tępić. Też mnie #!$%@? jak ktoś jedzie lewym pasem
@SzubiDubiDu: #!$%@? gosciu, jak czesto Ci spada drzewo na drogę przed Tobą? To jest natura i #!$%@?, nic z tym nie zrobisz. Mówmy o faktach - nie spadło tu żadne drzewo tylko przygłup w BMW spowodował u niej panikę i to jest jego wina. Nie każdy mając prawo jazdy (a tym bardziej widząc zielony listek - po to on właśnie jest) musi mieć nauki doszkalające na torze z kontrolowanymi poślizgami. Zadam
spowodował u niej panikę


@adeekk1989: mordo, ona 5 sekund sie zbliza do niego, on hamuje intensywnie - wala po oczach automatyczne systemy migania stopem, a ona po 5 sekundach zaczyna ta panike XD

Moja matka ma 1.5 sekund laga, mierzylismy na technice doskonalenia jazdy, ale po 1.5 by zaczela normalnie hamowac i by bylo normlanie.

5 s laga i panika to jest inny wymiar spierdo
#!$%@? gosciu, jak czesto Ci spada drzewo na drogę przed Tobą


@adeekk1989: a jak często zajeżdża mi drogę typ w beemie? do tej pory tak często jak spadło przede mną drzewo czyli zero razy co nie znaczy, że w takiej sytuacji mam być bierną ofiarą zamiast starać się przeżyć. Jak na ulicy będzie biegł na ciebie typ z nożesz to będziesz stał jak ciele bo to on łamie prawo czy jednak
@adeekk1989: bmw pojawia się w 0:06 sekundzie na prawym pasie i JUŻ jedzie na hamulcu, ona odbija w 0:10 sekundzie w prawo powodując poślizg i #!$%@?ąc się w barierki

ogólnie bekę mam z tego że twierdzicie że takie sytuacje się nie zdarzają xDDDD to jest tak trywialna sytuacja, że jadąc 50km drogą ekspresową naliczyłem trzy podobne i wiecie co - nikt się nie rozbił!
@fajnopolakgej: było zdjęte z gazu, kwestia tego, że toczyłem się z górki i to, że sporo osób w wawie agresywnie dojeżdża do skrzyżowania i hamuje tuż przed nim więc spodziewałem się, że typ zrobi to samo (niestety to był stary chłop po 70tce ¯\(ツ)/¯ )
Moja matka ma 1.5 sekund laga


@programista15cm: To by dostała takiego samego brake checka co nagrywająca bo tyle mniej więcej jej zajęło oddalenie się od wyprzedzanego TIRa do wyprzedzania prawą typa z bety xD

jadąc 50km drogą ekspresową naliczyłem trzy podobne


@Damntrain 10m odległości między autami i awaryjne hamowanie? napisz której ekspresówki unikąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)