Wpis z mikrobloga

@Boncz3k: Nigdy nie przestanie mnie śmieszyć ten mit jakby rolnicy żyli z dotacji. Jako syn rolników mogę powiedzieć że dopłaty jakie uzyskują moi rodzice to ok 5000 zł rocznie. Biorąc pod uwagę że ominęło ich 500+, nie mogą sobie "nabijać kosztów" jak inni przedsiębiorcy, nie mają płatnego urlopu jak ludzie na etacie, to raczej taki sobie zysk. Co prawda płacą śmieszny KRUS, ale w zamian dostają wizję śmiesznie niskiej emerytury. Biorąc
Mariusze rolnicy to dopiero by mieli zdziwko jakby euraski na ich gownohektarki skończyły płynąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Boncz3k: ale przypomnijmy sobie na chwilkę czemu są dopłaty do rolnictwa, bo od początku wiadomo było, że wymogi unijne i biurokracja doprowadzą do braku konkurencyjności produktów rolnych z ue i stąd wzięły się dopłaty, żeby to nadal było opłacalne. I teraz żeby nie było że popieram polexit czy coś,
@Tywin_Lannister Mariusze rolnicy to dopiero by mieli zdziwko jakby euraski na ich gownohektarki skończyły płynąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Boncz3k: Nic by nie poczuli. Po prostu byś #!$%@?ł nadgodziny by opłacić dodatkowe podatki nałożone na nas by im dupę nasmarować naszymi pieniędzmi. Zyski są rolników a straty podatników.
ale przypomnijmy sobie na chwilkę czemu są dopłaty do rolnictwa, bo od początku wiadomo było, że wymogi unijne i biurokracja doprowadzą do braku konkurencyjności produktów rolnych z ue i stąd wzięły się dopłaty, żeby to nadal było opłacalne. I teraz żeby nie było że popieram polexit czy coś, ale z logicznego punktu widzenia w przypadku polexitu przestają obowiązywać unijne przepisy i koszty produkcji dla rolnika spadają, a co za tym idzie to
Nigdy nie przestanie mnie śmieszyć ten mit jakby rolnicy żyli z dotacji. Jako syn rolników mogę powiedzieć że dopłaty jakie uzyskują moi rodzice to ok 5000 zł rocznie


@kubson93: Taki to niby mit, że dotacje i ulgi do rolnictwa są większe niż wartość dodana produkcji rolnej. Dotacje i ulgi to nie tylko dotacje za hektar ale cały system w którym nie muszą rodzice płacić składek emerytalnych (z tymi groszami z KRUS
Herubin - >Nigdy nie przestanie mnie śmieszyć ten mit jakby rolnicy żyli z dotacji. J...

źródło: FXFi2_xWIAMYIWA

Pobierz
@kubson93: z tym krusem to jest tak, że składki są 7 razy niższe niż zusowskie na etacie a emerytura koło 1.200 zł,więc tylko 3 razy niższa od powiedzmy przeciętnej xD
@skud owszem, ale pamiętaj że są kobiety które nigdy nie przepracowały dnia w życiu, a które dostają emeryturę z racji urodzenia czwórki dzieci. Być może teraz te „dzieci” to jakieś Sebki urządzające rozboje i kradzieże bo takie wartości wyniosły z domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) także w ten sposób licząc to nigdy nie będzie sprawiedliwie. Ja też mogę mieć pretensje do życia że urodziłem się za późno i