Wpis z mikrobloga

Mam problem z drogą.

1. Do mojej działki dochodzi droga asfaltowa. Wjazd łączy moją działkę z tą asfaltową drogą.
2. Zaraz za moim wjazdem zaczyna się utwardzona droga gruntowa, na której po zimie zrobiły się dziury - właścicielem jest miasto.
3. Między moją działką, na granicy której stoi płot a drogą jest pas zieleni, który nie należy do mojej działki tylko do drogi miejskiej.
4. Kierowcy omijając dziury wjeżdżają na mój wjazd i jadą pasem zieleni - niszcząc mój wjazd i pas zieleni.
5. Dopóki drogą jeździły pojazdy osobowe problemów nie było. Zaczęły się, gdy otwarto firmę, do której jeżdżą ciężarówki DMC 14,5t +
6. Mój wjazd zaczął się zapadać, bo jest zrobiony dla aut osobowych a nie ciężarowych.
7. Wbiłem zatem słupki uniemożliwiające jazdę po moim wjeździe ale nie uniemożliwiające korzystania z pasa zieleni.
8. Powstała afera na ulicy, dostałem telefony z pogróżkami, że zadzwonią na policję i ostatecznie moje słupki zostały wyjęte.
9. Słupki dziś popołudniu wrócą na swoje miejsce, dodatkowo owinięte biało-czerwoną taśmą

Co jeszcze mogę zrobić. Planuję wbić bardzo nisko wystające zaostrzone słupki - w taki sposób, że jeśli ktoś wyjmie moje słupki, to przejeżdżając tamtędy przebije sobie oponę. Ale nie wiem czy to nie za gruba akcja.

Mam dość tego, że ktoś uzurpuje sobie prawo do niszczenia mojego wjazdu i jeszcze robi o to awantury. Droga zostanie wiosną naprawiona przez Miasto (jak co roku - przyjeżdża walec, dziury są wypełniane tluczniem i walcowane) i do zimy będzie spokój. A mojego zapadniętego wjazdu nikt nie naprawi.

Jak mogę skutecznie wypłoszyć ludzi z mojego wjazdu? Mogę te słupki wbetonować oczywiście. Względnie chodzi mi po głowie pomysł, by wykopać wielki rów w pasie zieleni zaraz za moim wjazdem, tak by nie opłacało się jeździć po moim wjeździe ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Ktoś, coś?

#pytanie #droga #boldupy #nieruchomosci #dzialka
ChickenDriver - Mam problem z drogą. 

1. Do mojej działki dochodzi droga asfaltowa. ...

źródło: Działka1

Pobierz
  • 34
@ROCKNROLLLA: jak sie ma wiertnice reczna (swider) to mozna spokojnie 1,5 metra albo i wiecej w ziemie wejsc zasypac troche, potem nawalic betonu i ni #!$%@? zeby ktos to wyrwal
koszt zaden a nikt tego nie ruszy
a slupki z profila s235/s355 zrobic 3,80 za kilogram netto zeby gleboko to osadzic, wiec tez zaden koszt

swoja droga wiertnice kupilem i zrobilem przedluzki zeby raz studnie wywiercic i ciagle ktos z rodziny
@ChickenDriver: Ustawa o drogach publicznych: Art. 29. [Zezwolenie zarządcy drogi na lokalizację zjazdu lub przebudowę zjazdu]
1. Budowa lub przebudowa zjazdu należy do właściciela lub użytkownika nieruchomości przyległych do drogi, po uzyskaniu, w drodze decyzji administracyjnej, zezwolenia zarządcy drogi na lokalizację zjazdu lub przebudowę zjazdu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadku budowy lub przebudowy drogi budowa lub przebudowa zjazdów dotychczas istniejących należy do zarządcy drogi.

Kamera, nagrywanie szkodników, dalej to