Wpis z mikrobloga

Siema,
zbliża się wymiana auta i szukam inspiracji/porady. Budżet do 30k, tylko benzyna, spalanie tak do 8,5l/100 w mieście przy umiarkowanym deptaniu (przeboleję do 10l), nie za duży. Rok >/2010. Auto w 90% jazda po mieście do roboty i na zakupy.

Marki japońskie typu Mitsubishi, Honda, Toyota, Mazda, Suzuki, żadnych vagów, BMW czy Mercedesów. Ewentualnie Ford lub jakaś włoszka.
Mój typ to Lancerek 1,6 117hp sportback albo sedan, chociaż ciężko o sedany.
Myślę też nad jakimś małym pierdzikiem typu Yaris, Swift albo Jazz, ale nie jestem przekonany co do rozmiaru i wyciszenia.
A i Civic Ufo odpada.
Dzięki :)

  • 17
@Odmieniecc
Moje propozycje

Fiat Tipo - jeśli nie przeszkadza ci słaba jakość wykonania wnętrza to jak najbardziej spoko opcja, praktyczna i niezawodna opcja, z bajerów elektryczne szyby z przodu, radio z bluetooth i manualna klima ( ͡º ͜ʖ͡º) no i na pewno będzie to najświeższa opcja, roczniki 2016+

Opel astra J - tanie, relatywnie świeże i niezawodne wozidło, chociaż tu bym raczej szukał z automatem, z tego
@Odmieniecc: Jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem Lancera 1.6 + lpg. Kupiony tydzień temu, 180.000 najechane, zapłacone 26.000. Auto w środku faktycznie skrzypi - często można się natknąć na opinie o wnętrzu z wątpliwej jakości plastiku. Pali ok 10l gazu i dość sporo benzyny przy rozgrzewaniu ale wiadomo, cały czas zajarany to nie jeżdżę zbyt ekonomicznie a używany kilka razy dziennie od rana do późnego wieczora. Prowadzi się fantastycznie, zawsze miałem hatchbacki
@LuterKebab w moim wypadku zadziałał trochę mental. zaczynałem od Tico 700ccm, później Corsa 1.0, Fabia 1.2, Micra 1.4 - to były typowo moje samochody i naturalnym było dla mnie utrzymacie takiego ciągu ( ͡º ͜ʖ͡º) poza tym trafił się 1.6 który mi się podobał. z drugiej strony kuzyn ma sportbacka 1.8 i też jest bardzo zadowolony choć nadspodziewanie wiele jest różnic między naszymi samochodami. głównie wyposażenie ale