Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: @lets_gou_tnijmy_wuosy: Jak masz chwilę to możesz ocenić, sprzedający jest całkiem konkretny i mam z nim ludzki kontakt, a to dobry start. Wiem, że to 1.4, ale na ten moment mi to nie przeszkadza- wytrzymam 2/3 lata na luzie, potem się zobaczy.
https://www.olx.pl/d/oferta/opel-combo-2008r-lpg-CID5-IDYFlaj.html

Plusy- 2008 rok, 2 właścicieli w raporcie (200k niemieckie, 100k polskie), 3 komplety opon w tym nowe wielosezonowe, nowy akumulator, OC do lutego 2025, lpg
  • Odpowiedz
@dymk: ogólnie ładny, wiadomo demon prędkości to nie będzie ale na turlanie styknie imo. Obroty to może świece albo cewka albo smao ustawienie obrotów ( nie wiem, tak strzelam, ja zmieniłem świece i silnik ładnie cyka)

Co do silnika to sprawdziłbym tylko stan oleju i płynu chłodniczego - opelki lubią sobie podpić oleju, sprawdzić klarowność płynu i czy nie ucieka albo nie był dolewany świezy ostatnio. Albo jak kopci silnik

Dorzucam ci zdjęcie:
na pomarańczowo czyli korozja, na tylnym błotniku pod listwą wsadź rękę, na progach przy drzwiach to mowa o szynach w tych zakamarkach - wiadomo że nie ma się co spodziewac że kilkunastoletnie auto będzie idealne ale jak zacznie lecieć za listwą albo szyna na drzwi to potem koszty są niebotyczne bo kupa roboty przy tym. dodatkowo doły drzwi bo u mnie dół jeden
letsgoutnijmy_wuosy - @dymk: ogólnie ładny, wiadomo demon prędkości to nie będzie ale...

źródło: opelek

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Jesteś przekozakiem i bardzo ci dziękuję, wszystko co napisałeś, będzie potencjalnie pomocne, ale...

Zadzwoniłem do sprzedającej, fajna babka i przede wszystkim KONKRETNA. O nic nie musiałem pytać, sama powiedziała po 30 sekundach dlaczego sprzedaje i co jest w tym aucie walnięte. Cytuję sprzedającą- nie mam czasu naprawiać i dostaję cholery, a mechanicy nie wiedzą ocb, a ja muszę mieć sprawne auto i kupiłam nowe, a to sprzedaję z tym co jest, bo nie mam czasu oddawać do mechaników.

Usterka- po przekręceniu kluczyka auto nie chce odpalić, walczy z obrotami, ale spadają i combo gaśnie, nie ma żadnej reakcji na dodanie gazu w trakcie kręcenia. Auto czasem potrzebuje kilku prób, ale ostatecznie zawsze odpala i wszystko jest ok, obroty trzymają. Temperatura bez znaczenia, zdarza się nawet, że czasem pali za pierwszym razem na mrozie. Awaria od
  • Odpowiedz
Ciężko powiedzieć - jeżeli to awaria od listopada to brzmi na jakieś problemy zimowo-wilgociowe czyli że gdzies może byc jakiś brud, syf, wilgoć ALE

Miałem takie same problemy w swoim focusie i u mnie to był problem z sondą lambda - auto odpalało jak chciało, raz zapaliło od strzała a raz kręciłem po 10 razy - objawy pasują na to samo....
Może być też tak że wymienisz świece i przewody WN i auto zacznie palić normalnie, bo skoro auto normalnie gada to raczej rozrząd nie przestawiony, ale kompresje można mu zmierzyć na wszelki wypadek

Dla mnie nie brzmi to jak problem z silnikiem tylko jak problem właśnie z sondą/jakimś czujnikiem - przykładowo czujnik się zawiesza na X i potem auto widzi pomiar X i odpala z nastawami dla X a nie Y - czujnik temperatury powinien wskazywać 0 a wskazuje 90(tylko przykład)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Nie no twoja odpowiedź zawiera sporo informacji i wszystko potencjalnie mogę pociągnąć, ale ja nie jestem grzebaczem, nie mam ani warunków ani umiejętności, więc zdaję się na zdanie innych. Standardowo jak to w temacie bywa, im więcej czytam tym większe sprężenie mózgowe i skończy się tak, że i tak będę musiał zagrać w ruletkę i będzie co będzie. Za swojego mechanika nie mogę niestety ręczyć, bo to niby jest
  • Odpowiedz
@dymk: ogólnie to ja bym się zbliżał ku wersji że to problem elektryczny/czujnikowy niz sam silnik

Skoro silnik pali ale za którymś razem i chodzi ładnie to czemu na śmieci? jakby cięzko palił a potem chodził jak traktor to się mogę zgodzić, ale skoro ma problemy z rozruchem to jak dla mnie to problem właśnie elektryczny

Cięzko zapalić ma ale potem chodzi normalnie, ale i tak możesz mu kompresje zmierzyć
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Załatwione szefie.

Potem napiszę więcej, bo właśnie wróciłem z trasy 220km- średnio 130km/h, max 170km/h z górki, wstępnie jest klasa (JAK SIĘ ROZPĘDZI).

7500zł i to były szybkie negocjacje. Jak sprawdziłem stan blachy, w tym miejsca które pokazałeś i podwozie, to było jasne, że nie ma już z czego schodzić- jest dobrze. Posiedziałem u sprzedającego i po dwóch godzinach w temperaturze +3 odpalił na strzał i pojechałem ;- )
dymk - @letsgoutnijmy_wuosy: Załatwione szefie. 

Potem napiszę więcej, bo właśnie wr...

źródło: 429324478_714048807440701_556238807738357167_n

Pobierz
  • Odpowiedz
No i gratuluję :D:D:D

Skoro auto leci vmaxem i nie ma problemu z rozpędzaniem się + odpaliło więc problem z silnikiem bym odrzucił całkowicie ;) jeszcze jak mówisz że kobieta nie dolewała oleju

Tak jak mówisz, potestować i ewentualnie dopasować jakieś blędy do czegoś ;)

Ale
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy:

Dziękować i dziękować za pomoc. Na spokojnie wszystko muszę sprawdzić i ogarnę temat w tym miesiącu. Na start muszę uporządkować papiery i rozpisać co było/jest do zrobienia, bo poprzednia właścicielka akurat o papiery nie dbała :D

Opowiem od początku:
-lakier stan bdb, jedna lekka obcierka z tyłu i prócz tego nic. Moje punto po 190 wyglądało znacznie gorzej od tego, sama blacha znacznie lepszej jakości niż
  • Odpowiedz
dzięki że chciało ci się pisać.

to skoro oni sprawdzili tyle rzeczy to może rzeczywiście jakaś kuna nadgryzła gdzieś kabel i się dzieją cyrki np przez wilgoć w zimie bo nie ma izolacji? no zobaczysz jeszcze

Ogólnie ciesze się, lepszy stan kupiłes niż ja bo u mnie już mam lekko drzwi nadżarte + coś tam na błotniku a tu mówisz że idealnie

Wiadomo,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy: O, teraz bydlak zgasł, akurat jak go odpaliłem, poczekałem i... wyszedłem ustawić kamerę z tyłu :D Niby już śmigał, a jednak coś go udusiło, ciekawe. Za 2gim odpaleniem walczył z obrotami, to fakt, ale potem dałem lekko gazu i chodził kilka minut normalnie.

PS. Akurat padał deszcz, będę notował.
  • Odpowiedz
ładne auto, niezniszczone niewytyrane, progi ładne, widac dobry zakup

tam tylko za drzwiami kierowcy na progu ten odprysk sobie zrób ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby nie poszło dalej

a sanki no tak ogólnie spoko, z kanału musisz przejrzeć bo moje podobnie wyglądają a mają delikatną dziurkę
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Komputer pokazuje błąd sondy lambda, która niby była sprawdzona + wymieniona w 2021 :< Pytanie na czym polegało to sprawdzenie. Odłączyłem też przepływomierz i sprawdzę, jak się zachowuje auto.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Już wszystko sobie zebrałem do kupy, trza zamówić części i oddać do zrobienia.

Lista:
-rozrząd + pompa wody (?)
-olej+filtr
-sprawdzenie hamulców, odbija
  • Odpowiedz
jak lusterka manualne to tylko i wyłącznie siła :D

ja mam jakiś smar penetrujący silikonowy, spsikałem i poszły
ładunku z tyłu nie zabezpieczam, nie mam nic, ale myślalem o czymś typu siatka - nakładasz od góry coś jak sieć od spidermana, w rogach siatka się trzyma i robi jako opór

na to też nie mam pomysłu, na razie spsikalem to wszystko tlustym żeby się nie zacinalo ani nie rdzewiało ale myslałem sobie
  • Odpowiedz