Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: @lets_gou_tnijmy_wuosy: Jak masz chwilę to możesz ocenić, sprzedający jest całkiem konkretny i mam z nim ludzki kontakt, a to dobry start. Wiem, że to 1.4, ale na ten moment mi to nie przeszkadza- wytrzymam 2/3 lata na luzie, potem się zobaczy.
https://www.olx.pl/d/oferta/opel-combo-2008r-lpg-CID5-IDYFlaj.html

Plusy- 2008 rok, 2 właścicieli w raporcie (200k niemieckie, 100k polskie), 3 komplety opon w tym nowe wielosezonowe, nowy akumulator, OC do lutego 2025, lpg do 2027
@dymk: ogólnie ładny, wiadomo demon prędkości to nie będzie ale na turlanie styknie imo. Obroty to może świece albo cewka albo smao ustawienie obrotów ( nie wiem, tak strzelam, ja zmieniłem świece i silnik ładnie cyka)

Co do silnika to sprawdziłbym tylko stan oleju i płynu chłodniczego - opelki lubią sobie podpić oleju, sprawdzić klarowność płynu i czy nie ucieka albo nie był dolewany świezy ostatnio. Albo jak kopci silnik

Dorzucam
letsgoutnijmy_wuosy - @dymk: ogólnie ładny, wiadomo demon prędkości to nie będzie ale...

źródło: opelek

Pobierz
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Jesteś przekozakiem i bardzo ci dziękuję, wszystko co napisałeś, będzie potencjalnie pomocne, ale...

Zadzwoniłem do sprzedającej, fajna babka i przede wszystkim KONKRETNA. O nic nie musiałem pytać, sama powiedziała po 30 sekundach dlaczego sprzedaje i co jest w tym aucie walnięte. Cytuję sprzedającą- nie mam czasu naprawiać i dostaję cholery, a mechanicy nie wiedzą ocb, a ja muszę mieć sprawne auto i kupiłam nowe, a to sprzedaję z tym co
Ciężko powiedzieć - jeżeli to awaria od listopada to brzmi na jakieś problemy zimowo-wilgociowe czyli że gdzies może byc jakiś brud, syf, wilgoć ALE

Miałem takie same problemy w swoim focusie i u mnie to był problem z sondą lambda - auto odpalało jak chciało, raz zapaliło od strzała a raz kręciłem po 10 razy - objawy pasują na to samo....
Może być też tak że wymienisz świece i przewody WN i
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Nie no twoja odpowiedź zawiera sporo informacji i wszystko potencjalnie mogę pociągnąć, ale ja nie jestem grzebaczem, nie mam ani warunków ani umiejętności, więc zdaję się na zdanie innych. Standardowo jak to w temacie bywa, im więcej czytam tym większe sprężenie mózgowe i skończy się tak, że i tak będę musiał zagrać w ruletkę i będzie co będzie. Za swojego mechanika nie mogę niestety ręczyć, bo to niby jest tak,
@dymk: ogólnie to ja bym się zbliżał ku wersji że to problem elektryczny/czujnikowy niz sam silnik

Skoro silnik pali ale za którymś razem i chodzi ładnie to czemu na śmieci? jakby cięzko palił a potem chodził jak traktor to się mogę zgodzić, ale skoro ma problemy z rozruchem to jak dla mnie to problem właśnie elektryczny

Cięzko zapalić ma ale potem chodzi normalnie, ale i tak możesz mu kompresje zmierzyć

Z
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Załatwione szefie.

Potem napiszę więcej, bo właśnie wróciłem z trasy 220km- średnio 130km/h, max 170km/h z górki, wstępnie jest klasa (JAK SIĘ ROZPĘDZI).

7500zł i to były szybkie negocjacje. Jak sprawdziłem stan blachy, w tym miejsca które pokazałeś i podwozie, to było jasne, że nie ma już z czego schodzić- jest dobrze. Posiedziałem u sprzedającego i po dwóch godzinach w temperaturze +3 odpalił na strzał i pojechałem ;- )
Na
dymk - @letsgoutnijmy_wuosy: Załatwione szefie. 

Potem napiszę więcej, bo właśnie wr...

źródło: 429324478_714048807440701_556238807738357167_n

Pobierz
No i gratuluję :D:D:D

Skoro auto leci vmaxem i nie ma problemu z rozpędzaniem się + odpaliło więc problem z silnikiem bym odrzucił całkowicie ;) jeszcze jak mówisz że kobieta nie dolewała oleju

Tak jak mówisz, potestować i ewentualnie dopasować jakieś blędy do czegoś ;)

Ale mówie, świece, cewki nie są drogie, zobaczyć po ile sonda jest i można w sumie w ciemno wymienić :D

Gratuluję i zobaczysz jak to się kręci
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy:

Dziękować i dziękować za pomoc. Na spokojnie wszystko muszę sprawdzić i ogarnę temat w tym miesiącu. Na start muszę uporządkować papiery i rozpisać co było/jest do zrobienia, bo poprzednia właścicielka akurat o papiery nie dbała :D

Opowiem od początku:
-lakier stan bdb, jedna lekka obcierka z tyłu i prócz tego nic. Moje punto po 190 wyglądało znacznie gorzej od tego, sama blacha znacznie lepszej jakości niż we Fiacie.
-szyby i
dzięki że chciało ci się pisać.

to skoro oni sprawdzili tyle rzeczy to może rzeczywiście jakaś kuna nadgryzła gdzieś kabel i się dzieją cyrki np przez wilgoć w zimie bo nie ma izolacji? no zobaczysz jeszcze

Ogólnie ciesze się, lepszy stan kupiłes niż ja bo u mnie już mam lekko drzwi nadżarte + coś tam na błotniku a tu mówisz że idealnie

Wiadomo, nie jest to s klasa żeby jechać 160km/h przez
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy: O, teraz bydlak zgasł, akurat jak go odpaliłem, poczekałem i... wyszedłem ustawić kamerę z tyłu :D Niby już śmigał, a jednak coś go udusiło, ciekawe. Za 2gim odpaleniem walczył z obrotami, to fakt, ale potem dałem lekko gazu i chodził kilka minut normalnie.

PS. Akurat padał deszcz, będę notował.
ładne auto, niezniszczone niewytyrane, progi ładne, widac dobry zakup

tam tylko za drzwiami kierowcy na progu ten odprysk sobie zrób ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby nie poszło dalej

a sanki no tak ogólnie spoko, z kanału musisz przejrzeć bo moje podobnie wyglądają a mają delikatną dziurkę widoczną od dołu

Ogólnie wygląda na dobry zakup, silnik tez nie widać żeby był zarzygany czy coś

A to z falowaniem to
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Komputer pokazuje błąd sondy lambda, która niby była sprawdzona + wymieniona w 2021 :< Pytanie na czym polegało to sprawdzenie. Odłączyłem też przepływomierz i sprawdzę, jak się zachowuje auto.
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Już wszystko sobie zebrałem do kupy, trza zamówić części i oddać do zrobienia.

Lista:
-rozrząd + pompa wody (?)
-olej+filtr
-sprawdzenie hamulców, odbija na pedale
-sprawdzenie skrzyni biegów, ta dwójka czasem mocno obrażona, za mocno
-płyn hamulcowy + chłodniczy, olej przekładniowy też wleję

Potencjalnie do wymiany po sprawdzeniu-
-sonda
-przepływomierz

Pytania:
-jak złożyć lusterka?:-D chyba nigdy nie ruszane, wd w użyciu + sporo siły, ale twardo w miejscu
-jak zabezpieczasz
jak lusterka manualne to tylko i wyłącznie siła :D

ja mam jakiś smar penetrujący silikonowy, spsikałem i poszły
ładunku z tyłu nie zabezpieczam, nie mam nic, ale myślalem o czymś typu siatka - nakładasz od góry coś jak sieć od spidermana, w rogach siatka się trzyma i robi jako opór

na to też nie mam pomysłu, na razie spsikalem to wszystko tlustym żeby się nie zacinalo ani nie rdzewiało ale myslałem sobie