Wpis z mikrobloga

@dymk musi być benzyna+LPG? Bo we wcześniejszej pracy jeździliśmy partnerami z 1.6hdi i mieliśmy jednego staruszka z 2013r co mu ponad pół miliona pękło zanim nam wymienili ale koniec końców okazało się że pojechał do głównego oddziału gdzie dalej go katowali xD osobiście mi się udało zejść do 4.5l/100km mierzone od tankowania do tankowania, ale realnie 5-5,5l najważniejsze żeby nie brać modeli 2017-2019 bo w każdym nowym z adblue były problemy ale
  • Odpowiedz
@dymk: Moi rodzice mają Doblo z 2007r 1.4L i Kangoo z 2003 r. 1.2L. Generalnie oba samochody warte polecenia, oprócz części eksploatacyjnych auta jeżdżą i się nie psują. Kangoo w szczególności (ten robi w ciągu roku z 12-15k przebiegu), a Fiat akurat od paru lat jeździ tylko nad morze 1-2 razy do roku, tak to ten samochód stoi, ale jak był w "większym użytku" to też nic się nie psuło. Doblo
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@czlowiekproso: Może być diesel, wszystko zależy od logiki. Te partnery w granicach 15k idzie wyrwać, ale te z olx mocno rdzewieją i od razu idzie alarm. Zastanawiam się, czy to nie jest nawet za dobre auto na moje potrzeby. Ja mogę nawet jakiegoś grata przytulić, byle te 3-4 lata działał z zaufaniem. Nie potrzebuję auta na cele firmowe, wystarczy mi coś do przewożenia mebli/rowerów/na ryby, po prostu multifunkcyjna pierdółka, głównie trasy
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@qwertyytrewqu: Głównie transport średnich rzeczy- komoda, rower, pralka. Bardzo zależy mi na tym, żeby zdemontować/schować tylne fotele i po prostu zyskać pakowność- które auto pod tym względem jest lepsze? Super, że dałeś mi porównanie tych modeli, bo oba się wysoko na liście i mogę brać cokolwiek się pojawi, ale co z gazem? Testowałeś to doblo jak było zagazowane? Podoba mi się nawet ta wyższa wersja, ale przy moich potrzebach to chyba
  • Odpowiedz
@dymk: ja ostatnio dokonałem zakupu auta tego typu jako własnie auto na daily czyli na zakupy, przywieźć kilka worków cementu, jechać nad jezioro itp

Odpuściłem francuzy bo nie chciałem już auta z belką, miałem kilka francuzów i kilka belek już wymieniałem( + korozja głównie progów, był ładny po zrobionych progach ale w dieslu i odpuściłem) także na placu boju zostało Doblo/Combo/Caddy

Doblo odpuściłem bo byłem obejrzeć kilka to wszystkie co oglądalem
  • Odpowiedz
@dymk: aaa i pod kątem wielkości to odnoszę wrażenie że doblo jest największe z tych aut

a jak ci nie zależy na wielkości aż tak ale chcesz coś przewieźc to jeszcze są mniejsze auta typu fiorino/nemo/qubo. Auta mniejsze ale idzie kupić młodsze rocznik za dobre ceny
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: super wpis, dzięki za info! Ogólnie combo jest moim pierwszym wyborem, bardzo dobrze wygląda, zachęca dostępnością części i tak jak napisałeś, mniej rdzy. Niestety mam wrażenie, że jest ich najmniej w mojej okolicy. O ile doblo czy partnerów jest sporo, to Combo brakuj, szczególnie z gazem. Dzisiaj gość wystawił coś takiego KLIK ale nie zachęca mnie 2002 za ponad 7k. Ostatnio był 2004 za 6500, ale jeszcze nie byłem zdecydowany,
  • Odpowiedz
@dymk: był w rodzinie fiorino 1.3 ale krótko, posypało się sprzęgło ze skrzynią ale nie wiem czy to nie było spowodowane wadami towarzyszącymi tym silnikom tj. 1.3

Jak dla mnie to ja bym zaczekał i ewentualnie nie skąpił tego tysiąca/dwóch. Wiem jak to jest bo ja też założyłem budżet 4000zł na coś co jeździ a skończyłem za prawie 9 bo nie było co wybrać, a też szukałem prawie miesiąc czegoś ciekawego.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Właśnie jestem w stanie zapłacić ile trzeba- wstępne założenie jest kupić znośnego starca na kilka lat, ale jak będzie konkret, to dam ponad 10k. Po prostu jeszcze nie wiem, co się trafi i co kupić. Szukałeś też zagazowanego? Jak będzie lipa to biorę lanosa za 2k w gazie i zmęczę go w rok, a potem się zobaczy :D

Jeszcze opcja roomster w okolicach 12k~, wstępnie jest ok.
  • Odpowiedz
@dymk: Ogólnie to ja przegryzłem to czekanie dlatego bo już się przyzwyczaiłem do tego typu auta i posiadając focusa ST który na codzień nie jest za wygodny ani za wiele nie przewiezie, po prostu uzbroiłem się w cierpliwość i czekałem ;) więc nie brałbym lanosa bo jednak komfort auta typu doblo to jest nieoceniony.

Zagazowanego nie szukałem bo jak wklepałem gaz/benzyna i w sensownych kilometrach ode mnie to miałem 2 ogłoszenia,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: No ja właśnie nie mam nic na teraz i potrzebuję to zmienić w najbliższych tygodniach. Docelowo od razu auto do przeprowadzki :- ) Scenic, zafira- przeglądałem, ale im mniej ufam w PL i jestem już napalony na te kombivany. Yeti już za dobre auto i nie mieszczę się w budżecie, czuję problemy. Za takie sprawdzone Combo z 2005~ byłbym w stanie dopłacić. Powiedz mi proszę, czy można tam szybko zdemontować
  • Odpowiedz
@dymk: tego peżota to troche szkoda tyrać na takie użyutkowanie, w sensie że za drogi

A co do foteli to fotele tylne są dzielone 2+1 i można opuścić tylko jedną część, naciskasz guzik i fotel spada na dół, kanapę ręką odchylasz i masz prosty załadunek, 10sekund roboty. Jutro w wolnej chwili zrobie ci filmik/zdjęcia to tu wrzucę co i jak
  • Odpowiedz
@dymk: Pod względem pakowności Doblo jest lepsze. Tak jak Mirek wyżej napisał - to chyba największe z wymienionych samochodów. Wydaje mi się, ze najlepiej jak sobie pooglądasz te samochody na żywo i sam ocenisz co będzie dla ciebie lepsze. Demontowanie foteli raczej będzie zbędne, złożenie ich to chwila moment bez żadnych udziwnień. Fiatem nie miałem niestety okazji jeździć jak miał gaz, a co do Kangoo, które wysłałeś to jakimś znawcą nie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: @qwertyytrewqu Poświęciłem jakieś 8 godzin na poszukiwania czegoś z konkretniejszym opisem i w rozsądnym dystansie. Jak można było się spodziewać, prawie wszystkie ogłoszenia to szroty lub bajeranci. Niestety, Opla Combo na ten moment po prostu brak, będę obserwował.

Najciekawsze co znalazłem to... 3 berlingo. Wszystkie podobne cenowo i w tej samej wersjii Multispace, dwa z nich po zrobieniu belki, jeden do sprawdzenia.

Berlingo 260tys km 1.6
Berlingo 200tys km 1.6
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Jak nie odpisuje mi o prośbę o VIN, to z miejsca odpuszczam i nie ciągnę. Teraz sprawdzenie pojazdu po VIN to podstawa, można oszczędzić czas i od razu sprawdzić kto sprzedaje- jak z człowiekiem nie ma normalnego kontaktu, to dla mnie czerwona flaga.
  • Odpowiedz