Wpis z mikrobloga

Czy jakiś rolnik jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego blokują drogi krajowe i ekspresowe ludziom, którzy dojeżdżają do pracy? Dlaczego nie blokujecie firm które te towary skupowały, urzędów itp? Kiedyś słyszałem tłumaczenie że to dlatego, żeby zwrócić uwagę zwykłych obywateli na problemy rolników. Fajnie, tylko że wg sondaży około 80% obywateli was popiera, a część na pewno też wspiera aktywnie. Nie spina mi się w głowie uprzykrzanie sobie życia nawzajem zamiast skupić się na tych co faktycznie doprowadzają do tego problemu.
#rolnictwo #protest #ukraina #polska
  • 11
To jest bardzo proste. Paraliż kraju = spadek wpływów do budżetu, rząd musi reagować. Inaczej się nie da bez porządnego przyłożenia "po ryju". W przeciwnym wypadku dostanie się co najwyżej puste deklaracje.


@LaurenceFass: i ktoś w rządzie się tym przejmie? Firmy które uskuteczniały ten proceder się tym przejmą? No chyba nie.

Zablokowanie urzędów czy sejmu - ok, zatruje życie urzędasom czy politykom, szczególnie jak utkną w robocie do 20 bez możliwości
@LaurenceFass: Hmmm.... A gdyby tak rolnicy oprotestowali POLSKIE FIRMY które ten syf z Ukrainy sprowadzały i sparaliżowałyby ich działanie to błyskawicznie problem by się skończył. Hmmm ??? Może raz zrobicie cos jak należy ?
@Gwozdziuuu: No I co z tego, że 80% obywateli ich popiera skoro te same 80% obywateli później głosuje na popis, który zgadza się na zielony ład i ingerowanie UE w polskie rolnictwo?