Wpis z mikrobloga

@ATAT-2: no to może byś poklikal po tych szkołach? jedna dla autystów, ta w rogu, na Hynka liceum i podstawówka prywatne i drogie, a w dodatku trzeba #!$%@?ć przez 6 pasmową aleje krakowską i 6 pasmową Hynka, do ochoty nie ma przejścia poza al. Krakowską.
Jedyna publiczna szkoła w okolicy to 88, i droga tam z osiedla nowy raków (22 bloki, największe osiedle w okolicy) to 25 minut pieszo, i wymaga
@najbardziej-lysy: Straszne rzeczy - trzeba iść 20 minut!!! I do tego pokonać szeroką ulicę przejściem dla PIESZYCH ZE ŚWIATŁAMI!!!1!

Jak ta żyć? Przecież to nie do pomyślenia, że na 22 bloki państwo nie buduje publicznej nowej szkoły jak jaśnie panu żadna z 4 dostępnych placówek nie odpowiada (odejmując tą dla autystyków).

Ale skoro dla ciebie 1,5km odległości to przeszkoda nie do pokonania to szczerze mówiąc nigdzie się nie odnajdziesz
@ATAT-2: skąd 4 dostępne?
Dostępna (czyli publiczna) jest jedną. A z jej dostępnością też jest słabo, bo już wcześniej obsługiwała całą dzielnicę po drugiej stronie alej krakowskich. Bo tak, bolska to bogaty kraj, każdemu po miniratce w pół wypłaty starczy 2 tyś miesięcznie na szkołę wydawać na każde dziecko.
Jeśli wg ciebie sytuacja, gdzie na 80 bloków (wliczając te starsze od drugiej strony ulicy) jest 1 szkoła, a dla osiedla na
@najbardziej-lysy stąd 4 dostępne że prywatne to też placówki.

Co ty człowieku w ogóle gadasz xD fajnie ze liczysz liczbę bloków na szkole ale może popatrz ile jest chętnych do tej placówki a nie ile mieszkań?

I tak, mam dzieci ktore będą musiały iść do podstawówki 2 km jak już będą same chodzić. Sam chodziłem 2.5 bo, o dziwo, nikt mi podstawówki pod nosem nie postawił a dzieciaków w okolicy było sporo.
@ATAT-2:

stąd 4 dostępne że prywatne to też placówki.


A czy ja powiedziałem, że to nie placówki a pączki? Mówię że ludziom na nie nie stać, niech ich będzie nawet 100 w okolicy.
Gratuluję dzieciom takiego ojca lol, skoro tak dobrze ma ciebie wpłynęło chodzenie do szkoły 2.5km w jedną stronę, to sugeruje jeszcze dalszą przeprowadzkę, niech #!$%@?ą 5km, osiągną jeszcze więcej niż tatuś
@najbardziej-lysy: xD
Bardziej roszczeniowego typa niż Ciebie nie widziałem chyba na wykopie

Masz prywatne placówki blisko - źle
masz publiczne placówki 500 metrów dalej - źle
musisz PRZEJŚĆ PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH - źle

No to dawaj wreszcie tą swoją propozycję bo wciąz jej nie przedstawiłeś. Obowiązek budowania darmowej podstawówki dla każdych dwudziestu bloków? Oczywiście na osiedlu żeby było blisko (a nie 20 minut SPACERU!!!) i broń boże z przejściem przez