Wpis z mikrobloga

#depresja
#psychologia
#psychiatria

Mam od dluższego czasu problemy z koncentracją i pamięcią, mr głowy czysto, hormony w normie, covid przeszedłem już 2 lata temu, własciwie wiekszość przyczyn wykluczone, rozmawiałem z psychologiem i poradził mi żeby zrobić badanie neuropsychologiczne, tanie to to nie jest, i zastanawiam się czy tego nie zrobić, ale mimo to chciałbym Was dopytać - serio może wyjaśnić jakie jest podłoże problemów czy raczej strata kasy na jakąś mało znaczącą opinię?
  • 5
@miauczar: a co to niby ma być to badanie neuropsychologiczne? bo jak ja trafiłem pierwszy raz do dobrego psychiatry, to też najpierw wiele różnych kwestii somatycznych wykluczaliśmy i robiłem MRI, EEG, hormony, panele reumatologiczne, różne braki sprawdzane itp. ale o żadnych badaniach neuropsychologicznych to nie słyszałem xD bo czy to nie będzie jakiś zestaw kwestionariuszy, testów itp. i wnioski takie że brak wniosków konkretnych? ogólnie wiesz, to może być sto różnych
  • 0
@kaszkada właśnie z tego co Trochę poczytałem w Google to taki"lepszy" psycholog Daję ci do rozwiązania testy – zapamiętujesz jakieś ciągi wyrazów i później następnej kartce mówi się napisać, bada twoje myślenie ogólnie i na tej podstawie wystawia ci opinię, Tylko że patrzyłem to badanie stosuje się bardziej u ludzi po udarach, po jakiś afazjach albo alzheimerze, najlepsze to że wykonuję to bardzo mało psychologów i kosztuje to prawie 6 stówek, na
@miauczar: No na NFZ zapomnij, ogólnie nie uważam żeby to miało coś Ci dać. Po prostu trzeba wykluczyć przyczyny somatyczne - infekcje, problemy z hormonami, jakieś kwestie reumatologiczne, niedobory, choroby przewlekłe, zmiany neurologiczne itp. i jak nie pomoże to wtedy rozważyć jednak jako przyczynę problemy psychiczne.
  • 0
@kaszkada: właściwie problememu u mnie mogą być problemy reumatologiczne - mam zzsk...Skonsultuje z psychuszką to. Myślę że tu może leżec cała przyczyna. Dzięki za wypowiedź.