Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu:
https://wykop.pl/link/7370059/lekarze-z-ukrainy-nie-musza-mowic-po-polsku-izba-lekarska-chce-to-zmienic

Pracowałem kiedyś na oddziale internistycznym jako stażysta. Była tam ukrainka która pracowała w charakterze asystenta lekarza. Jej rolą było przepisywanie do systemu opisów badań z niezsynchronizowanych systemów. Kobieta była internistą na Ukrainie i miała ponad 50 lat.
Problem polegał na tym,że nie byłe w stanie się z nią dogadać bo nie znałem rosyjskiego. Starsze lekarski częściowo podłapywały pojedyncze słowa. Jej jedynym zajęciem było bezmyślne przepisywanie tekstu. W końcu po 3msc dostała warunkowe prawo wykonywania zawodu i pochwaliła się że idzie pracować do przychodni. Zapytała mnie kalecząc polski jakie leki przepisywać na gardło i czy paracetamol.

Potem na stażu z pediatrii trafiłem na oddział na którym było 5 Ukrainek i umieszczono mnie z nimi w jednym pokoju lekarskim. Wszystkie w charakterze lekarzy z WPWZ. Nie mieliśmy pojęcia o czym mówią, bo cały czas mówiły tylko po ukraińsku. Z pracy wychodziliśmy o 11:00 bo po trzech godzinach słuchania nie dawaliśmy rady, a one też nas tam nie chciały. Kolega dostał takiej #!$%@?, że chciał to nawet gdzieś zgłosić, bo on jest w polsce, a jego przełożonymi są ukrainki co nawet nie mówią po polsku, gdzie my jesteśmy na stażu i powinniśmy się uczyć.

Mam jeszcze wiele przygód z ukrainskimi lekarzami. Może sam nie jestem wybitny, ale nawet gdy robię jakąś głupotę to daleko mi do wschodnich braci

#medycyna #lekarz #lekarze #zdrowie #szpital #ukraina #polska
  • 5
  • Odpowiedz
@kontrowersje: czystego ukrianskiego tak ale nie rosyjskiej czy tego ich pomieszania ikrianskiego z ruskimi którym mówi 50 procmet ukraincow. Dodaj do tego ze język specjalistycznych nie jest językiem powszechnym i znaczenie słów moze byc zupełnie inne (patrz np. druzhyna czytasz jak drużyna a znaczy to zona)
  • Odpowiedz