Wpis z mikrobloga

@Finesta: Praca w branży, im bliżej tego stanowiska tym lepiej. Siłą rzeczy, jeśli aplikujesz na programistę, to nawet jeśli byłbyś lekarzem specjalistą praktykującym od 20 lat nie ma to zbyt wielkiego znaczenia. Ewentualny plus, jeśli firma dostarzca oprogramowanie dla sektora medycznego. ;)
@Finesta: Sprawa wydaje się prosta: to co jest wymienione w ramach jednej "litery" (np. a)) uznajemy za koniunkcję warunków, a to, co w ramach różnych liter, za alternatywę. Wyraźnie napisano: "jednego z poniższych warunków" - co jest cechą charakterystyczną alternatywy.

@Finesta: Nie widzę sprzeczności, wręcz przeciwnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wymagania niezbędne to tzw. warunki "sine qua non" (bez ich spełnienia nawet nie podchodź)... W języku logiki: warunki konieczne. Wymagania dodatkowe to tzw. warunki dostateczne.

Czyli: bez koniecznych nie masz szans, a bez dodatkowych masz szansę, ale nie masz gwarancji ¯\(ツ)/¯. Najlepiej spełniać i jedne, i drugie. Ale one sobie nie przeczą - raczej się
@sammler: Zgoda, ale w przypadku ofert pracy "wymagania niezbędne" też są opcjonalne. W zależności od tego jakie CV spłyną, ew. czy oferta jest pisana tak, by udowodnić brak kandydatów i zatrudnić spoza konkursu, np. w administracji publicznej czy niektórych korpo. ;)