Wpis z mikrobloga

@PanHeniek45

Chodzi mi o to, że zajmują się jakimiś pierdołami a nie rzeczami istotnymi w systemie edukacji jak przeładowanie bezsensownym programem, pogarszający się stan zdrowia psychicznego dzieci co ma kluczowy związek z edukacją i tak dalej. Zła analogia ;)


Przecież był news jakiś czas temu że chcą się pozbyć prac domowych.
Więc znowu pudło.

Swoją drogą brak prac domowych to moim zdaniem błąd, bo prace domowe pozwalają utrwalać materiał - i mądrzejsi
  • Odpowiedz
Jedna z najgorszych i najnudniejszych książek, mocno zniechęciła mnie do czytania za dzieciaka.


@pidzej11: Ojojoj Sienkiewicz zniechęcił jaśnie wykopka do czytania książek. Wywalić tego przereklamowanego grafomana z kanonu lektur i odebrać mu Nobla ofc.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Przecież tego typu dzieła są idealne właśnie, żeby nakreślić kontekst kulturowy czasów, w których autor pisał powieść. Można to wykorzystać nawet do szerzenia tolerancji, zmiany nastawienia do innych ras, kultur itp. Ale Lewica jest na tyle leniwa i #!$%@?, że wszystko co im się nie podoba trzeba zakazać i usunąć. Nie ma miejsca na edukację i dyskusję, jesteś z nami albo #!$%@?.
  • Odpowiedz
@WielkiNos @chuopiszcze: Czytam dużo książek, w podstawówce zdobywałam nagrody "za czytanie najwięcej książek" itd., a "W pustyni i w puszczy" też mi się ciężko czytało i tak, to może zniechęcić do czytania książek (ta lektura omawiana jest w podstawówce, a w dzieciństwie najbardziej kształtują się nawyki). Jedna z najsłabszych książek Sienkiewicza, a "Quo vadis" chyba najlepsza.

Ja bym wyrzuciła "W pustyni i w puszczy", dała coś lżejszego dla podstawówki, ale za
  • Odpowiedz
@WielkiNos: W sumie to nie dziwie się. Książka o przygodach alkoholowych i narkotycznych brata i siostry w Egipcie okazuję się halucynacjami ćpuna na odwyku w Radomiu nie powinna być w kanonie lektur szkolnych.
  • Odpowiedz