Wpis z mikrobloga

TVN zrobił materiał w którym zapytał Polaków o wymarzoną pensję. Na próbie mieszkańców Łodzi. I wiecie jaka była najczęstsza odpowiedź? Między 5 a 6 tysięcy netto. Drugie miejsce zajęła stawka 6-7 netto.

#!$%@?, jakie to jest smutne, że w tym kraju jest tak źle, żeby ludzie marzyli o wegetacji premium. Polacy marzą zarabiać 1200 euro. Ale za to ceny w kraju takie, jakbyśmy mieli tu jakiś dobrobyt xD

5/6k w dużym mieście to jest nic, bo poniżej 4500-5000 to w korpocity już jest po prostu bieda i życie od 1 do 1. Taka stawka jest spoko, jak mieszkasz w małym mieście i nie masz dużych wydatków.

#inflacja #pracbaza #pieniadze #lodz #bieda #gospodarka
  • 36
  • 0
@swinkapl: Ja mam ponad 5 netto podstawy, pracuję w dużym mieście od 1.5 roku i to moja druga praca tu, wcześniejszy staż to w mniejszym mieście 3 lata stażu pracy. Te same stanowiska, ale różne branże
@Kopyto96: ale skąd w ogóle jest to przekonanie, że każdy mieszkaniec większego miasta zarabia 10k brutto lub więcej? Byle praca w żabce, bibliotece, urzędzie czy innej podobnej pracy pewnie się różni o kilka stów między małą wioską z minimalną, a jakąś Łodzią czy Warszawą.

Zresztą w byle korpo na start bez doświadczenia zarabia się średnią krajową to też takie trochę bajki, ale fakt smutne jest to, że dla kogoś zarabiającego minimalną
@swinkapl: a jak wyglądają realia? Pytam tak serio, jakiś czas temu wróciłem z Niemiec (gdzie spędziłem całe dorosłe życie) do Warszawy, i pogodziłem się z tym że będę zarabiał mniej - ale rozrzut jest bardzo duży, moja dziewczyna zarabia 11 na czysto i mówi że to jest standard, inni mówią o 4500 na czysto, i nie bardzo wiem czym się sugerować. Mi ciężko było by sobie pozwolić na wynajem mieszkania, bo
@Kopyto96 jak w pierwszej robocie zarabialem 1800zl a moj kolega ze studiow karierowicz w tym czasie dostal jakas tam robote za 4200 to sobie wyobrazalem, ze jakbym tyle mial to niemialbym c o z pieniedzmi robic xd dla tych ludzi co mowili ze chcieliby zarabiac 5-7 netto to taka pensja by byla jak dwie wyplaty oddzielnie. Ja jak swoja pomnoze przez 2 to tez bede zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡
@SobanDELUX: po prostu pracuje w swojej branży, jest wyedukowana i tyle ;) standard, dla ludzi w swoim fachu - nie mówimy tutaj o minimalnej, czy kwocie która dostajesz na start, a gdy jesteś dobry w tym co robisz, i nie pracujesz w danym miejscu od wczoraj ;) to jest 2500 euro? Jak na stolicę europejskiego kraju uważam to za całkiem dobry wynik po prostu ;) gdybym sam wziął się za to
Taka stawka jest spoko, jak mieszkasz w małym mieście i nie masz dużych wydatków.


@Kopyto96: Tak szczerze to małe miasto to zależy gdzie, bo wielu rzeczy ceny dorównują tym z większego miasta(może nie licząc takich jak Warszawa czy Kraków). Sam w tamtym roku zarabiałem licząc ze wszystkim jakieś 8k netto, w tym roku mam nadzieję, że wyjdzie 10k(wliczam wszystkie premie itp) i to nie jest jakiś duży piniondz, w sklepach w
@Kopyto96 mieszkam w mieście 100K. Zarabiam około 9K na rękę. Za niedługo 11K. Mieszkam sam. Sam nie wiem czy to dużo czy mało. Generalnie niczego mi nie brakuje, ale jestem typem samotnika, który nie ma zbyt wielu potrzeb. Lubię sobie zamówić jakieś dobre jedzenie do domu raz na tydzień i tyle.