Wpis z mikrobloga

TVN zrobił materiał w którym zapytał Polaków o wymarzoną pensję. Na próbie mieszkańców Łodzi. I wiecie jaka była najczęstsza odpowiedź? Między 5 a 6 tysięcy netto. Drugie miejsce zajęła stawka 6-7 netto.

#!$%@?, jakie to jest smutne, że w tym kraju jest tak źle, żeby ludzie marzyli o wegetacji premium. Polacy marzą zarabiać 1200 euro. Ale za to ceny w kraju takie, jakbyśmy mieli tu jakiś dobrobyt xD

5/6k w dużym mieście to jest nic, bo poniżej 4500-5000 to w korpocity już jest po prostu bieda i życie od 1 do 1. Taka stawka jest spoko, jak mieszkasz w małym mieście i nie masz dużych wydatków.

#inflacja #pracbaza #pieniadze #lodz #bieda #gospodarka
  • 36
próbie mieszkańców Łodzi. I wiecie jaka była najczęstsza odpowiedź? Między 5 a 6 tysięcy netto. Drugie miejsce zajęła stawka 6-7 netto.


@Kopyto96: Brzmi racjonalnie. Wystarczyłoby to porównać z medianą zarobków w łodzi i okazałoby się, że ci ludzie chcą po prostu 2-3 k zł podwyżki. Taka kwota wydaje się im jakkolwiek realna (w przeciwieństwie do np. 15k), a zarazem mocno odczuliby to idąc do sklepu, że teraz tam gdzie im brakło
@Kopyto96: @Bumelante @swinkapl Szkoda tylko, że ten sam TVN nie zapytał tych ludzi co zrobili przez ostatni rok żeby zbliżyć się do takich zarobków albo je osiągnąć. Pewnie 90% osób powiedziałoby że nic i że czekają na podwyżki po prostu.


@Chris_Karczynski: o to to. Ja od czasu przejścia z budżetówki do korpoświata, w 5 lat poleciałem z 4k brutto na 25k brutto + bonus roczny 10%. Czy było lekko? Nie,
@Bumelante: nie ma nie ma, to mała firma ale dobrze zarabiająca, pracę ma dość zróżnicowaną, pracuje zdalnie, sporo jest na jej głowie - ale myślę że jest tak jak mówisz :)) ale poświęciła też cała edukację by iść w tą stronę, i widocznie poplacilo ;) ja jestem realistą i wiem że nie dostanę takiej kasy na razie, bo moja praca/umiejętności nie są tyle warte - chyba ze otworzyłbym własny biznes, ale
@Kopyto96: ja zarabiam 8 netto i miesięcznie kupuję obligacje za 5k plus rata kredytu do tego. Tacy jak ty choćby zarabiali 100k to i tak by im nie starczyło do wypłaty.
@Kopyto96 ludzie w ogóle nie maja świadomości wielu rzeczy, brakuje im odwagi, a często tez ambicji. To tez ma odzwierciedlenie w pensjach. Większość czeka na cos zamiast działać. Marzenia o 5k są dla mnie niezrozumiałe i smutne :(
@Kopyto96: Jeśli masz mieszkanie "w spadku", to płaca na poziomie 5-7 netto na rękę jest ok (do przeżycia). W związku z drugą osobą robi się z tego 10-14, na życie (jedzenie, opłaty) wydajesz 6 tys (maks) i zostaje ci co miesiąc do odłożenia 4-8 tys. - to już nie wygląda tak źle, prawda?
@avatarr: Xd jak masz mieszkanie w spadku, to i 4500 zł jest spoko, bo odchodzi ci jakieś 1500 (jak para) lub nawet 3000 zł na wynajem, czy kredyt. A jak mniejsze miasto, to i 4000 zł wystarczy, by wyżyć, jak masz drugą połówkę, bo z kredytem.lub najmem, ale zarobkami 5000 wyszłoby na to samo.

Tylko, że nie każdy ma mieszkanie w spadku xD