Wpis z mikrobloga

Widzę, że spora część wykopków nie pamięta, że jeszcze naprawdę niedawno byliśmy na poziomie Ukrainy. Dobrze pamiętam czasy wszechobecnej korupcji, gdzie mogłeś wjechać pijany samochodem w drzewo i po prostu zapłacić policjantowi 50 zł za brak konsekwencji. Albo przeprowadzić działkę rolną na budowlaną za parę stów. Teraz wykopki uważają się za nadludzi, tak jakby stereotyp Polaka złodzieja i oszusta wziął się z nikąd. Cieszę się, że te czasy mamy już za sobą, ale wyśmiewanie całego narodu ukraińskiego za to że ich rząd nie potrafi się wyzbyć wpływów rosji jest po prostu słabe. Zaraz zaczną się komentarze, że mogą wyjść na ulicę i coś zrobić. Przypominam, że Polakom zajęło 8 lat obalenie rządu, który jawnie dążył od początku do dyktatury.

#gownowpis #ukraina #wojna
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@mmmzzz Też pamiętam wszechobecne i akceptowane łapówki dla policjantów drogówki, dla lekarzy, egzaminatorów prawa jazdy itp. I to nie tak dawno temu (jeszcze 25-20 lat wstecz)Teraz to nie do pomyślenia.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz:

Różnica jest taka, że Polska wzięła się za pozytywne zmiany i w znacznej mierze się one dokonały, a Ukraina przez kolejne 3 dekady stała w miejscu i niewiele się zmieniła.

Różnica jest taka, że my niemal natychmiast wpadliśmy do amerykańskiej strefy wpływów.
Ukraińcy pozostali pod rosyjskim butem, a ile razy próbowali się spod niego wyplątać ruskie mające nadal masę wpływów mieszali. To jest w ogóle nieporównywalna sytuacja. Na nasze
  • Odpowiedz
@mmmzzz

Kiedy były te czasy wszechobecnej korupcji rodem z Ukrainy? 30 lat temu? O komunie mówisz? Bo na pewno nie o latach 00 i późniejszych xD

Może jakieś dzieciaki w te głupoty uwierzą, ale na tym portalu jest sporo ludzi mających ponad 30 i 40 lat, którzy dobrze wiedzą jak było.


@Flypho: Przecież komuna skończyła się w 1989 roku, a nie w latach 2000. Ludzie, którzy teraz maja po
  • Odpowiedz
@mmmzzz
No spoko, ja wiem kiedy komuna się skończył xD, ale dalej nie wiem kiedy była ta korupcja rodem z Ukrainy. O jakich ty latach mówisz? Nawet podczas przemiany ustrojowej nie było w Polsce takiego gówna jak na Ukrainie dziś xD, więc musisz mówić o komunie, innej opcji nie widzę.
Ilu masz w Polsce oligarchów takich prawdziwych na modłę wschodnią? Dwóch? Trzech? Z czego jeden niedawno umarł.
  • Odpowiedz
Przez co skończyło się społeczne przyzwolenie na łapówkarstwo czy odpłacanie się mafii.


@owsikalfred: Nie, przyzwolenie skończyło się wraz z zaostrzeniem prawa oraz wyższym poziomem życia.
  • Odpowiedz
@Goblin01 był sprzeciw, zobacz że w Polacy nie dopuścili do powstania oligarchii. Nawet Czechom czy Slowakom się nie udało. To malopolaczkowe myślenie że tylko Unia nas ucywilizowala
  • Odpowiedz
Ja mam dać dowód na nieprawdziwość tezy której głosisz?


@Szalom: Niby jaką tezę ja głoszę? xD Że korupcja w Polsce zmalała po wejściu do Unii? Zastanów się czy to serio jest coś, co chcesz, żebym Ci udowadniał.


Na Ukrainie tego nie było i mówienie że byliśmy na równi pred UE, albo w ogóle jeszcze wcześniej
  • Odpowiedz
tyle że w PL było ogólny sprzeciw przeciwko mafii korupcji i ogólnej #!$%@? i każda z klas społecznych miała aspiracje by z tym walczyć.


@owsikalfred: tylko na szczęście Polska nie miała tyle ruskich szczurów, ale za to teraz mamy ruską partię w sejmie.
  • Odpowiedz
w sposób wręcz fanatyczny próbował oczernić opozycję, co jest definicją dyktatury.


@mmmzzz: serio, to jest definicja dyktatury? Chyba powinieneś zajrzeć do słownika. Pierwszą i najważniejszą cechą dyktatury, jest brak wolnych wyborów. Przed wyborami paliliście, że Kaczor wyprowadzi wojsko na ulice, jak przegra wybory. Nie wiem skąd wy sie bierzecie. Jak można być tak naiwnym, żeby wierzyć we wszystko co powiedzą politycy. Tym bardziej, że oni powiedzą wszystko aby wygrać wybory.
  • Odpowiedz
Cieszę się, że te czasy mamy już za sobą, ale wyśmiewanie całego narodu ukraińskiego za to że ich rząd nie potrafi się wyzbyć wpływów rosji jest po prostu słabe.


@mmmzzz: A oni mają jeszcze trudniej niż my. Byli bliżej Ruskich, dłużej i wręcz sporo ludzi z Rosji osiedliło się na Ukrainie. U nas przynajmniej zdecydowana większość ludzi nienawidziła Ruskich i to był dobry lewar żeby pozbyć się tej ruskiej korupcji.
  • Odpowiedz