Wpis z mikrobloga

Widzę, że spora część wykopków nie pamięta, że jeszcze naprawdę niedawno byliśmy na poziomie Ukrainy. Dobrze pamiętam czasy wszechobecnej korupcji, gdzie mogłeś wjechać pijany samochodem w drzewo i po prostu zapłacić policjantowi 50 zł za brak konsekwencji. Albo przeprowadzić działkę rolną na budowlaną za parę stów. Teraz wykopki uważają się za nadludzi, tak jakby stereotyp Polaka złodzieja i oszusta wziął się z nikąd. Cieszę się, że te czasy mamy już za sobą, ale wyśmiewanie całego narodu ukraińskiego za to że ich rząd nie potrafi się wyzbyć wpływów rosji jest po prostu słabe. Zaraz zaczną się komentarze, że mogą wyjść na ulicę i coś zrobić. Przypominam, że Polakom zajęło 8 lat obalenie rządu, który jawnie dążył od początku do dyktatury.

#gownowpis #ukraina #wojna
  • 105
@mmmzzz: Pozostaje mi przykleić to co pisałem ostatnio.

wyśmiewanie całego narodu ukraińskiego za to że ich rząd nie potrafi się wyzbyć wpływów rosji jest po prostu słabe. Zaraz zaczną się komentarze, że mogą wyjść na ulicę i coś zrobić


Tam nigdy nie było dobrze. Niektórzy myśleli że po upadku ZSRR będzie lepiej - nie było. Pierwsi kumaci uciekli. Była bieda to wszczęli Pomarańczową Rewolucję - nic z tego nie wynikło. Uciekło
Dobrze pamiętam czasy wszechobecnej korupcji, gdzie mogłeś wjechać pijany samochodem w drzewo i po prostu zapłacić policjantowi 50 zł za brak konsekwencji. Albo przeprowadzić działkę rolną na budowlaną za parę stów.

Cieszę się, że te czasy mamy już za sobą,


@mmmzzz:
Te czasy trwają nadal, ale dający i biorący łapówki muszą się dobrze znać, mieć pewność że nikt nikogo nie sypnie. Dotyczy to np. polityków i to często lokalnego szczebla, dyrektorów
@mmmzzz: Tak chciał władzy absolutnej, że oddał władzę po wyborach i nawet nie nakazał o północy zamknąć lokali wyborczych m.in. na Jagodnie, gdzie było wiadomo na kogo większość tam głosuje.


@Adamfabiarz: Bo na szczęście nie udało mu się usunąć wszystkich "hamulców" systemowych.

Oczernianie oponentów nie jest definicją dyktatury, tylko definicją zagrywek politycznych. Które działały w obie strony.


@Adamfabiarz Wmawianie społeczeństwu, że ktoś jest agentem obcego wywiadu i ciągłe porównywanie opozycji
@mmmzzz: na filmiku masz jak grupka młodych Ukraińców kradnie kukurudzyę, zupełnie nie czując, że robią coś złego

my wyszliśmy z lat 90 a Ukraińcy się w kółko w nich kręcą, to oni do nas przyjeżdżają za robotą, nie my do nich, więc nie chrzań głupot, że u nas, jak i u nich jest tak samo

ten kraj jest nieuleczalnie przeżarty korupcją. nie zwalaj tego, na wpływy rosyjskie... Zełeński swój rząd zbudował,
@mmmzzz: jedyne co zmieniło Polskę na kraj bardziej cywilizowany to wejście do UE. Po roku już był przeskok nie do ogarnięcia jak wyjechała patologia cała do Holandii i Niemiec () w końcu można było wyjść w Łodzi na ulicę wieczorem bez obaw o dostanie po ryju i zabranie dobytku z kieszeni


@Kismeth: w sumie do teraz pamiętam jaki to był skok i jak
Tak chciał władzy absolutnej, że oddał władzę po wyborach i nawet nie nakazał o północy zamknąć lokali wyborczych


@Adamfabiarz: To akurat jest bardzo łatwe do wytłumaczenia. Kaczyński myślał, że PiS znajdzie sobie spokojnie koalicjantów w Konfederacji i PSL-u bo tak go zapewniał Morawiecki. Więc wcale nie uważał że przegrali.
dowód?


@malinq: Ja mam dać dowód na nieprawdziwość tezy której głosisz? XD Ty udowodnij że to prawda. Zresztą dałem przykład Rumunii i Bułgarii.

Ale proszę, masz ciekawy wiawiad, jak chociażby zapatrywano się na politykę na Ukrainie i co się działo na Ukrainie a co u nas w czasach Pomarańczowej Rewolucji

https://krytykapolityczna.pl/kraj/pomaranczowa-rewolucja-ostatnia-taka-szarza-w-polskiej-polityce-zagranicznej-rozmowa/

To okolica 2004 dopiero nasze początki w UE, możesz myśleć że sporo musieliśmy wdrożyć i dać od siebie przed samą