Wpis z mikrobloga

Przecież w takim Lublinie i tak coraz mniej ludzi chce mieszkać i za kilkadziesiąt lat pół miasta będzie obsiane trawą jak się nic nie zmieni...


@mindrape: Nie powiedziałbym, że coraz mniej ludzi chce mieszkać w Lublinie raczej obecnie to wygląda tak iż całkiem spora część ludzi wbrew temu co mogłoby się wydawać wyjeżdża na studia na przykład lub zasmakować życia w wielkim mieście (ogólnie duża część ludzi w LBN ma jakiegoś
@Kruk_98: Muszę napisać, że nawet się uśmiechnąłem po przeczytaniu treści twojego wpisu. Natomiast to już jest pewien mem, dworzec w centrum Lublina bo chyba można to tak nazwać który był 57 lat (przynajmniej tak pisze na wikipedii) bardzo zły i szpecił natomiast bloki które w tym miejscu mówiło się, że mają powstać które w przypadku powstania będą kosztować pewnie tyle co złota w Warszawie już spoko i nie zakłócają panoramy miasta
@Cztero0404:
To co napisałem nie tyczy się tylko Lublina i nic nie mam do tego miasta jakby co, bo chyba nawet w nim nie byłem.
Mimo wszystko statystyki są nieubłagane. Pomijając to, że Polska jako całość się wyludnia, to większość miast notuje galopujący odpływ mieszkańców na rzecz kilku głównych miast i to położonych głównie na ścianie zachodniej (nie licząc Warszawy).
Poza tymi kilkoma ośrodkami nie będzie brakować mieszkań, a wręcz będzie
@mindrape: Masz już trochę nieaktualne dane, bo Lublin i jego aglomeracja zyskują mieszkańców z danych spisów powszechnych 2002 i 2021 wynika, że przybyło ich ponad 20 tyś. natomiast mieszkańcy Lublina wybierają najczęściej przedmieścia, na których mogą zbudować dom za połowę tego, co zakup mieszkania w samym mieście, które do tanich nie należy. Natomiast tego typu zjawiska dotykają Poznań i obecnie nawet Warszawę. Tutaj podział geograficzny nie ma wielkiego znaczenia, bo miastem